Цікаві факти про кораблях і човнах (10 фото)

0
1002

Хочете знати про кораблях та інших плавзасобах те, що виходить за рамки технічних характеристик і сухих звітів суднових журналів? Цікаві факти, в яких простежується історія, містика, гумор і навіть эпохальность, – все в пропонованому нами матеріалі.

Доленосний для Росії крейсер «Аврора» має вічного пропискою в Санкт-Петербурзі. Не багато хто знає, що сьогодні пришвартований біля берегів Північної столиці бойовий корабель не оригінал, а його копія. Даний факт обумовлений заміною понад 50% корабельних площ і надбудов, виробленої під час реконструкції судна в 1984 році.

Героєм дивовижної історії часів Другої світової війни став кіт. Морська життя аж ніяк не морської тварини почалася з німецького лінкора «Бісмарк», куди його принесли матроси. На кораблі, під опікою членів двохтисячної команди моряків, кіт прожив лише 9 днів. Потім лінкор був торпедований британської ескадри. В живих залишилося не більше 115 німецьких моряків і кіт, якого взяли на борт матроси англійської есмінця «Козак». Через 5 місяців есмінець був затоплений німецьким підводним човном. Проте кіт залишився цілий і неушкоджений. Ще одним судном, притулив кота, був авіаносець «ArkRoyal», доля якого не менш плачевна. Завдяки незліченним пригод моряки дали коту говорить прізвисько – «Непотоплюваний Сем». Переносячи масу негараздів, кіт Сем все ж побачив берег і прожив на ньому ще близько 10 років.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

Хто б міг подумати, що комусь прийде в голову ідея не просто перетнути Атлантику, але зробити це на надувному човні. Але сміливці були. І першим з них став Ален Обстрілювати – французький лікар. Всього за 65 днів цей безстрашний чоловік подолав боки Атлантичного океану, що відрізняється далеко не спокійним норовом.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

В модельному ряді надувних човнів представлений клас маломірних суден, для яких не є проблемою вагу, що перевищує показники 225 кг. До 2012 року, згідно з законодавчими нормами, власники вантажопідіймальних плавзасобів повинні були проходити процедуру обов’язкової реєстрації. Сьогодні, якщо човен володіє вантажопідйомністю до 200 кг і двигуном потужністю до 8 кВт, реєстраційного талона не потрібно. Коли на ринку з’явилися перші човни з полівінілхлориду, до них ставляться дуже скептично. По-перше, ніхто не вірив, що ПВХ може володіти кращими експлуатаційними характеристиками, ніж звична для всіх гума. По-друге, існує міф про те, що полівінілхлоридні човни нереально відремонтувати, і що низькі температури руйнівні для цього матеріалу. Але тепер все кардинально змінилося, і плавзасоби з ПВХ розкуповуються на «ура». Їх легко і зручно зберігати, транспортувати і використовувати, а матеріал не вимагає додаткового догляду. І між іншим можна купити човен тут.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

Острів Вознесіння, розташований в Атлантиці, вважався нежилим до 1815 року, поки на його берегах англійці не збудували військовий гарнізон. На утримання військового укріплення були потрібні значні фінансові вкладення, що не входило до уваги представників державного казначейства. Вирішили питання швидко, давши острову ім’я стояв на рейді британського фрегата «HMS Ascension» і провівши його жителів в матроси. Завдяки такому дотепного ходу острів і його гарнізон, який став частиною англійського Королівського флоту, отримав фінансування.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

Любителі подорожей по морю і знавці круїзних суден знають, що обов’язковим їх атрибутом є поля для гри в гольф. Проблема гравців, розташованих на верхніх палубах, полягає в постійній втраті відлітають у море м’ячів. Вихід із проблемної ситуації, до великої радості піклуються про природу пасажирів, знайшла одна з фірм Німеччини, яка створила м’ячі для гри в гольф, в основі яких – спресований риб’ячий корм.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

Перетворився в руїни у вересні 2001 р. нью-йоркський Всесвітній торговий центр увічнений в національному вертольотоносці. В кораблі-доці «USS NewYork» передня частина судна створена з семи тонн сталевих конструкцій, витягнутих з-під руїн.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

Американські супутники, що спеціалізуються на вимірюванні радіаційної обстановки в космосі, створюються стали корабля «KronprinzWilhelm», занурився в безодні вод у 1919 р. Причина проста: показники радіаційного фону сплаву заліза і вуглецю, що випускається після 1945р., неприпустимо високі.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

Історія затопленої радянської субмарини, натрапила на протичовнову міну німців, – відома всім. Відомий і факт того, що втратила здатність занурюватися і рухатися підводний човен Щ-421 могло знести до ворожих берегів. Щоб цього не сталося, капітаном було прийнято рішення про спорудження вітрила і його закріплення на перископі. Але спроба субмарини дістатися під вітрилом до бази виявилася безуспішною. Не увінчалися успіхом і численні зусилля по буксирування судна до місця приписки іншими кораблями. Поява в зоні видимості німецьких торпедних катерів стало підставою для евакуації екіпажу і затоплення човна.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)

Відомий термін камікадзе довгий час асоціювався лише з льотчиками-смертниками збройних сил Японії. Однак на флоті існували торпеди, що носили назву «кайтен». Ними керували люди. Конструкційне рішення торпед спочатку передбачало наявність катапульти. Проте пілоти жодного разу за всю історію бойових дій японського флоту, не скористалися шансом врятувати собі життя. Даний факт став підставою для припинення установки на торпедах катапульти.
Интересные факты о кораблях и лодках (10 фото)