Цікаві факти про косметику

0
508

Складно знайти представницю прекрасної статі, яка не користується хоча б зрідка косметичними засобами. Одні дівчата і жінки воліють обходитися мінімальним набором, що складається з помади і туші для вій. Інші дами вважають, що слід використовувати розробки сучасних косметологів на повну потужність, тому їх арсенал складається з помади, туші, тіней, рум’ян, освітлення, тональної основи і багатьох інших коштів.

Незалежно від кількості щодня використаної косметики, милі дами рідко замислюються про тривалу і часом незвичайної історії окремих засобів «преображення» зовнішності, які стали звичними атрибутами лише порівняно недавно. Нижче наведено цікаві відомості, багато з яких приємно здивують навіть знавців у сфері косметології.

Шовковий масаж
Стародавні китаянки, які належать до числа добре забезпечених мешканок Піднебесної, використовували шматки шовкової тканини для систематичного натирання обличчя. Зараз така процедура виглядає дивно. Однак, саме виникають під час контакту шовку з шкірним покривом електроімпульси слабкої сили прекрасно стимулювали процес поновлення (відновлення) клітин. Втім, подібний принцип закладений в основу функціонування безлічі сучасних косметологічних приладів.

Найдавніша косметична лабораторія
Знахідка археологів, які працювали в районі Мертвого моря, дозволила ідентифікувати знайдені предмети, як засобу давніх косметологів. Комплексний аналіз артефактів дозволив визначити вік амфор з ароматним вмістом, котлів для сильно пахнуть сумішей, жорен, за допомогою яких розтиралися лікувальні трави. Стародавні фахівці активно використовували цей арсенал уже в I столітті до нашої ери.

Довгі нігті як ознака вищого стану
Незвичайним способом демонстрували власне високе походження жительки Стародавнього Китаю. Знатні китаянки відрощували нігті на руках, причому довжина їх нерідко досягала 25 див.

Макіяж по-єгипетськи
Саме в цьому древньому державі вперше вдалися до нанесення спеціальних коштів на обличчя. Пізніше тенденція макіяжу була активно підхоплена греками і римлянами. Сьогодні ж сучасна косметологія має в розпорядженні величезна кількість косметичних засобів для шкіри обличчя, так одним з найбільш популярних з цих засобів є коректори для обличчя, які просто необхідні для вирівнювання кольору шкіри і маскування проблемних місць особи, і для цього як ніколи підходять коректори від l’oreal PARIS.

Аромат, гідний монархів
Честь використання парфумів вперше випала двом відомим історичним особистостям. Вони опинилися в розпорядженні іспанського короля Георга II і у Наполеона. Всі питання приготування парфумів містилися в найсуворішій таємниці. Ризикнув порушити заборону чекала смертна кара.

Еліксир молодості від Гіппократа
Згідно з твердженням знаменитого давньогрецького лікаря і вченого, пацієнтки могли зберігати свою молодість і привабливість протягом тривалого часу. Для цього вимагалося використання спеціальної мазі. Компонентами «еліксиру» служили: оливкова олія, червоне вино, печінка ящірки.

Перший рецепт фарби для волосся
За 2 тисячі років до н. е. з’явився папірус з описом засоби для фарбування волосся. Скористалася Рецептом єгипетська правителька Сес. Манускрипт є письмовим підтвердження першого в історії людства випадку застосування хни як засоби для фарбування волосся.

Телятина в косметології
Багато пані в XVIII столітті вважали, що для збереження свіжості особи і омолодження шкіри чудово підходить свіжа телятина. Маска з такого незвичайного матеріалу тривалий час залишалася популярною.

Санкції проти закордонної косметики
Влада Стародавнього Риму опинилися всерйоз стурбованими з-за надмірного захоплення мешканок косметичними засобами, виробленими за межами держави. В ту пору римлянки віддавали перевагу косметиці, виготовленої в Китаї, Аравії та Єгипті. З-за великої кількості імпортних виробів скарбниця сильно спустошувалася. Сенат прийняв кілька законів, істотно обмежили імпорт косметичних засобів.

Пудра, шкурки мишей і пробкові кульки
Активне використання пудри почалося в XVII столітті. Її використовували представники обох статей, що покривають цим засобом не тільки особа, але і волосся. В ту пору з’явилися й «накладні брови», матеріалом для яких служили шкурки дрібних гризунів. Незвичайним способом здійснювалася і коригування форми особи. Знатні персони просто приховували за щоками коркові кульки. Завдяки такому екстравагантному методом обличчя ставало більш округлим.