Цікаві факти про ковзанах (2 фото)

0
619

Фігурне катання – найкрасивіший з зимових видів спорту, який включили в програму зимових Олімпійських ігор в початку двадцятого століття. Не всі мають уявлення, звідки у спортивного взуття цього виду спорту таке екстравагантне назва – ковзани. Фактично назва ковзани з’явилося від того, що самі перші черевики мали полози, де на носовій частині були вигравірувані коні. У ті далекі часи вони кріпилися до взутті шпагатом або мотузкою. Такі ковзани, які ми звикли бачити з прикрученими до підошви полозами, винайшов Петро Перший, коли перебував у Голландії у справах Держави і захопився катанням на льоду. Сьогодні ж величезний вибір різних коньков: фігурні ковзани, хокейні, підліткові, розсувні і, звичайно ж, дитячі – величезний вибір будь-якої моделі з представлених видів можна придбати не виходячи з дому в інтернет-магазині http://www.ultraice.ru/, раджу.

Що з себе представляли, ковзани в давнину?
З історичних джерел можна припустити, що відкриття, яке згодом перетворилося в сучасні ковзани, з’явилося більше 3000 років тому. Про це свідчить знайдений на берегах річки біля Одеси найдавніший винахід. Прабатьками ковзанів виявилися кочівні племена кіммерійців.
Интересные факты о коньках (2 фото)

Ковзани, виготовлені з кісток тварин, виставлені як музейний експонат у Великобританії. Через вузькі отвори, пророблені в кістяних полозах, ремінцями з шкур тварин кріпилися до взуття. З цього висновок напрошується сам собою ковзани – досить старовинне винахід.

Поява ковзанів в Росії
Як було вище згадано, в Росію ковзани привіз Петро Перший. Він же провів так звану модернізацію, яка сприяла тому, що заняття цим видом спорту, здобула шалену популярність. Государ, додумався, як закріпити полози до нижньої основи черевика. З часом ковзання на ковзанах стало доступно не тільки вищого стану, але і малечі з простих бідних сімей. Катання на льоду виявилося масовим зимовою розвагою доступним для всіх.

Як правило, фігурне катання ділиться на одиночні та парні виступи. У США крім таких традиційних катань, існує і катання четвірок – на льоду свою майстерність демонструють одночасно дві пари, На жаль, на теренах Росії неординарні турніри проводяться не дуже часто.
Ось ще один цікавий факт, пов’язаний з історією фігурного катання. Російський фігурист Олексій Ягудін багаторазовий чемпіон світу, триразовий переможець європейських змагань, вигравав змагання на Олімпійських іграх, але варто відзначити, що в російських турнірах чемпіоном не ставав ні разу.

Змагання з фігурного катання з’явилися більше століття тому. Як відомо перший чемпіонат з цього виду спорту проходив у далекому 1882 році, а місцем проведення була Австрія, місто Відень.

Трохи про костюмах
Природно, що багато помітили, що в жіночому катанні фігуристки виконують номери у костюмах з короткими спідницями, що придумали спеціально для цих змагань на початку 19 століття. Під час перших телевізійних трансляціях (кольорового телебачення тоді не було) спортивні оглядачі з цікавістю і захопленням розповідали про екіпіровку учасників і забарвлення спідниць.

Ще одна історична дата для фігурного катання 1838 р, приурочена до видання навчального посібника для початківців фігуристів під незвично довгим заголовком «Зимові забави і мистецтво бігу на ковзанах».