Цікаві факти про ліки (8 фото)

0
444

Найчастіше люди й не підозрюють, скільки цікавого і незвичайного таїть у собі навколишній світ. Взяти, наприклад, звичні нам ліки. Деякі з них приховують настільки цікаві факти, що часом у них можна було повірити. Наприклад, ви раптом помітили у себе дивну тягу до азартних ігор, хоча раніше за кілометр обходили гральні заклади. А адже причиною цього можуть бути побічні дії ліків!

Перш ніж зануритися в історію лікарських препаратів, хотілося б сказати про сьогодення, адже в наш час можна придбати лікарські препарати , не виходячи з дому – интернет-аптека.сом.иа – один з кращих сервісів даного напрямку: тільки сертифікована продукція, безкоштовна доставка та багато інших приємні бонуси на даному сервісі.

Лікарі неспроста рекомендують запивати ліки тільки водою. Наприклад, якщо запити таблетку молоком, вона втратить свою ефективність і просто не подіє. Але пару століть тому в Росії і за кордоном ліки запивали тільки пивом. У лікувальних установах Санкт-Петербурга пінний напій навіть видавали пацієнтам, які готуються до виписки. У XIX столітті пиво вважалося загальновизнаним засобом дезінфекції, зміцнює імунітет і підвищує загальний тонус організму. У Німеччині навіть заснували спеціальний інститут пива. Вчені, які досліджували пінний напій, прийшли до висновку, що літр нефільтрованого пива принесе для людського організму більше користі, ніж літр випитого молока.
Интересные факты о лекарствах (8 фото)

У 1872 році американський хімік британського походження Роберт Серпень Чезбро запатентував процес виробництва вазеліну. Але спочатку ця мазь використовувалася зовсім не як проносний засіб. Вазелін повсюдно застосовували як плямовивідник для меблевої оббивки. Але через рік вчений зробив висновок про лікувальні властивості вазеліну, вживання якого всередину викликає проносний ефект, а застосування в якості мазі сприяє загоєнню пошкодженої шкіри.
Интересные факты о лекарствах (8 фото)

На початку 90-х років ХХ століття фірма Пфайзер вирішила вивести на фармацевтичний ринок новий серцевий препарат – силденафілу цитрат. Однак, клінічні випробування даного ліки закінчилися невдачею – ніякого лікувального впливу на серце воно не чинило. У той же час, представники контрольної групи чоловічої статі зазначили, що застосування ліки викликало у них збудження. Таким чином, силденафілу цитрат замість поліпшення кровопостачання в області серця сприяв підвищенню кровотоку в репродуктивних органах. Так був винайдений майбутній препарат Віагра.
Интересные факты о лекарствах (8 фото)

У 1886 році фармацевт Джон Стіт Пембертон представив в США новий лікарський препарат широкого дії, призначений для лікування хвороб нервової системи, імпотенції, а також для зняття больових симптомів різного походження. Ліки являло собою суміш листя коки і горіхів дерева коли в пропорції 3:1. Через 17 років після появи на ринку Кока-Коли виробників звинуватили в пособництві заворушень, які влаштовували городяни під дією дурманного речовини, що входив до складу напою – соку коки. Технологія виробництва Кока-Коли була змінена, і при переробці свіжого листя коки з них попередньо віддалявся кокаїн.
Интересные факты о лекарствах (8 фото)

У першій декаді серпня 1897 року Фелікс Хоффман, штатний фармацевт німецької компанії Байєр, використовуючи метод ацетилювання, отримав саліцилову кислоту в чистому вигляді і стабільній формі. Так з’явився Аспірин – перше в світі ліки на основі штучно створеної субстанції.
Интересные факты о лекарствах (8 фото)

У 20-х роках XIX століття в американських аптеках продавався звичайний кетчуп. Він вважався вірним засобом при лікуванні екземи і облисіння, і навіть був запатентований як лікарський препарат. Хоча сьогодні кетчуп застосовується в кулінарії, а не в медицині, але входить до його складу пігмент лікопін є дуже корисним для організму антиоксидантом. Навіть в свіжому томаті концентрація лікопіну набагато нижче, ніж у кетчупі. В наші дні лікопін можна купити в аптеці у вигляді таблеток.
Интересные факты о лекарствах (8 фото)

Напевно, всі чули про ефект плацебо. Цей ефект ґрунтується на власній вірі людини в одужання від хвороби при застосуванні препаратів – «пустушок». Завдяки самонавіюванню людина переконує себе в дієвості такого препарату, хоча насправді в його складі немає жодного лікувальної речовини. Наприклад, у Росії та інших країнах СНД в якості основи для плацебо використовується лактоза.
Интересные факты о лекарствах (8 фото)