Цікаві факти про ломбарди (5 фото)

0
681

Якщо брати історію ломбардів, то в ній описано досить багато цікавих прикладів. Наприклад, сам факт виникнення такої діяльності. За історичними відомостями перший ломбард був заснований у Франції в далекому 15 столітті уродженцями провінції Ломбардія. Але варто зазначити, що майже аналогічні компанії функціонували в Китаї близько 3000 років тому.

Наставник великого Платона – філософ Сократ відкрив і з успіхом розвивав настільки прибуткова справа. Відомий старогрецький філософ-мислитель Діоген Синопський, що певний період життя прожив у бочці, цікавими фактами про ломбарди числиться постійним відвідувачем, і вів розгульний спосіб життя. Після того, як його звинуватили в підробці монет, став вигнанцем і змінив рід діяльності.
Интересные факты о ломбардах (5 фото)

Покровителем усього ломбардного бізнесу називають французького ченця Бернардина Фельтрского. 28 вересня по цей день вважається датою його пам’яті. Сам Бернардин жив в 15 столітті і забезпечував підтримку всім власникам ломбардних крамниць і банківських службовців. Він перший створив пункти допомоги в різних італійських провінціях, що на сьогоднішній день вважаються прообразом давніх ломбардних фірм. Першу касу матеріальної допомоги заснував у місті Перуджа.
Интересные факты о ломбардах (5 фото)
Цікавий той факт, що сам Бернандіно Фельтрский так і не визнаний святим, хоча і був канонізований на початку 18 століття. Все своє життя він вважав себе місіонером і займався благодійністю. Головним у його проповідях була відмова від спраги накопичення матеріальних цінностей і всіляко допомагав усім знедоленим. У зв’язку з цим він сприяв появі пунктів взаємодопомоги. В останній період життя чернець відкрив понад 30 таких пунктів.

У всі часи користувалися послугами ломбардів відомі державні чиновники всієї Європи. Фати вказують на те, що сам король Пруссії Фрідріх, відомий тим, що був одним з найбільших завойовників в історії, дуже часто користувався послугами лихварів і міняйл. Але, як правило, гроші і цінності йому були необхідні частенько і у величезних обсягах для фінансування армії.
Интересные факты о ломбардах (5 фото)

Цікавий факт, що для фінансування подорожі Христофора Колумба, королева Кастилії особисто зверталася за матеріальною допомогою у ломбардну лавку, і в заставу внесла королівську тіару, оброблену дорогоцінними каменями.
Интересные факты о ломбардах (5 фото)

В кінці XVII століття, ломбарди стали популярні у всіх верств населення, і кельнський муніципальний орган створив наказ «про дотримання громадських пристойності при оформленні позик». Суми під заставу видавалися з дотриманням етичних і моральних норм.

Вже в 19 столітті послугами ломбардів стали користуватися робочі і в заставу залишали свою парадну взуття. Протягом тижня вона їм була без потреби, а от до вихідних вони її викуповували і йшли в ній на танці.

З створенням автомобіля, американці відкрили так званий автоломбард, на початку 21 століття такі компанії стали функціонувати і в Росії. На сьогоднішній день це простий варіант здати під заставу свій автотранспорт, який буде під добрим доглядом. Чисельність автоломбардів порівняно з іншими приблизно 1,5%, а оборот становить 7-9% від усього обороту ломбардів Російської Федерації.
Интересные факты о ломбардах (5 фото)

Але самий масовий товар, який здають у ломбард – це золото. Майже 90 відсотків залишається застави – ювелірні прикраси. За останні роки населення все рідше здають техніка, а ломбарди практично перестали приймати вироби з хутра.