Цікаві факти про макіяж (6 фото)

0
576

Приємна зовнішність, доглянутість – це щоденна праця для будь-якої жінки. Декоративна косметика в цьому грає одне з найважливіших значень. Від правильних засобів, підібраних з урахуванням індивідуальних особливостей шкіри, залежить майбутній результат. Мистецтво макіяжу йде корінням в історію.

З чого ж все почалося?
Перша косметика була заснована на суміші жиру та масел. Її наносили для захисту від сонця, вітру, комах. З допомогою неї зволожували шкіру. Додаючи барвники, навчилися урізноманітнити колірну гаму, перетворивши весь процес у справжнє мистецтво. Африканські племена здавна розфарбовували яскравими натуральними сумішами свої обличчя. Кожне плем’я мало свій рецепт, якого строго дотримувалися, а за порушення правил загрожувало навіть вигнання. Зберігали косметику в спеціальних розписних посудинах з кістки.

Косметика в Стародавньому Єгипті вважалася магічною. Її використовували з метою божої захисту і для захисту від інфекцій. Фарби готували на основі дорогоцінних каменів, завдяки чому вони світилися і були неймовірно красивими. Для вмивання готували суміш із дрібно подрібненого цегли, попелу, піску. На очі клеїли штучні вії, припудривали особа матовими пудрами. В якості підводки для очей робили фарбу з сурми, сажі. Волосся фарбували хною й закручували їх в акуратні кучері.
Любопытные факты о макияже (6 фото)

Жінки Греції, країни багатої оливками, використовували олію оливи, а також мед для зволоження, живлення шкіри. У щоденних процедурах вони використовували пухівки для пудр, зроблені з пера курчат. Пудрилися тальком, додаючи в нього масло, добиваючись блідості. Сьогодні ж існує такий засіб як тональна основа. Тональна основа відмінна складова сучасного макіяжу. У комбінації з основою під тональний крем вона забезпечує стійкість макіяжу і бездоганність. Одним з кращих в цій категорії – тональна основа Vichy (взято звідси). Крім того, жінки з Греції фарбували нігті. Для цього використовувалася фарба червоного кольору, отримана з раковин молюсків. Вони ж стали першими жінками, які почали освітлювати волосся.
Любопытные факты о макияже (6 фото)

Римська імперія відрізнялася особливою дбайливістю по відношенню до косметики. Було введено заборону на ввезення косметичної продукції, що перевищує певну норму. Римляни створили першу косметичку. Для фарбування вій і брів використовували сажу, грифель. Рум’яність створювали за рахунок застосування пивних дріжджів, а пудрилися порошком пшениці з додаванням бобової борошна.
Любопытные факты о макияже (6 фото)

Китайці дали світу лаки для укладання волосся, фарбування нігтів, туші і багато інших цінних секретів. Чоловіки Китаю сурмою з’єднували лінію брів перед боєм. Жінки намагалися робити обличчя яскравим. Вони підводили чорним кольором очі, а губи – червоним. Аристократам було прийнято мати довгі нігті (до 25 см).
Любопытные факты о макияже (6 фото)

В період Середньовіччя не можна було наносити макіяж і прикрашати себе декоративними елементами. З початку 12 століття король Франції Філіп Август ввів привілеї для виробників косметики, парфумерів. Мистецтво нанесення макіяжу стало в пошані. Щоб виконати все на вищому рівні користувалися послугами художників.

Період Відродження ввів інші тенденції. Щоб приховати дефекти шкіри (оспу), тонку шкіру і судини припудривали товстим шаром пудри. Враховуючи модні тенденції жінки вищипували брови, домальовували родимки не тільки на зоні обличчя, але і на грудях, шиї.
19 століття повернув яскравість в макіяжі.
Любопытные факты о макияже (6 фото)

Сьогодні простежується тенденція природності. Жінки воліють природність, якої домагаються блисками для губ натуральних відтінків і квітами пастелі в рум’янах, тінях.
Краса багатогранна, її сприйняття і відображення змінюється, а разом з нею міняється і мистецтво нанесення макіяжу.