Цікаві факти про манікюрі і педикюрі

0
660

Манікюр і педикюр – процедури, без яких сучасна жінка не обходиться. А тепер і чоловіки все частіше думають про красу нігтів», залишаючись при цьому «діловою людиною». Але мало хто замислюється про час походження цих процедур, і як вони удосконалювалися. Між тим, це дуже навіть цікаво. Історія походження

«Манікюр» – слово латинського походження. Його дослівний переклад – «доглядати за руками». Відповідно, «педикюр» – «догляд за ногами, лікування ніг». Перші процедури стали проводитися більше трьох тисячоліть тому. Батьківщиною процедур по догляду за нігтями на руках і ногах вважається Древній Єгипет, де їх робили фараонам спеціально навчені люди, цирульники. Про це свідчать знайдені при розкопках гробниці фараона Нусера списки слуг, серед яких були і майстри нігтьового сервісу, як сказали б зараз. Були знайдені і старовинні манікюрні набори, а у деяких мумій нігті були не тільки у відмінному стані, але і пофарбовані хною. Сьогодні можна знайти багато корисної інформації по догляду за нігтями, а також придбати професійні інструменти для манікюру та педикюру: крісло для педикюру, ванночки, лампи та багато іншого через інтернет.

Особливості проведення процедур минулого

Примітно, що в Стародавньому Єгипті колір для покриття нігтів не вибирався згідно з нарядом, а в залежності від положення в ієрархічній драбині. Яскраві кольори належали фараону і членам його сім’ї, а також самим наближеним підданим. Звичайно, це був не лак, а покриття рослинного походження, зокрема хна.

Манікюр та педикюр в давнину не були чисто жіночим привілеєм. Так ассірійські воїни фарбували нігті і губи перед тим, як йти на війну.

Багато модниці і сьогодні намагаються відростити довгі нігті на руках, а одна дама не стригла їх роками, щоб потрапити в книгу рекордів Гіннеса. А в Стародавньому Китаї по довжині нігтів можна було визначити, до якого стану належав людина. До того ж вважалося, що багатство і владу можна втримати тільки в руках з довгими нігтями.

Китайці використовували для виготовлення нігтьового покриття бджолиний віск, яєчні білки, желатин і гуміарабік (смолу акацій). Улюбленими квітами китаянок були срібний і золотий. А пізніше – чорна і червона. Була мода і на штучні нігті, які представляли собою наконечники.

Цей лак для нігтів був створений лише в 30-ті роки минулого століття в США. Був він червоного кольору, його творець Чарльз Ревлон.

Перші манікюрні набори входили в будь-косметичний набір. А найцікавіше, що входили вони і швейні набори.

Європейці при всій своїй вишуканості, не захоплювалися яскравими покриттями для нігтів. Достатнім були їх обрізання, чистка гострою паличкою, обернутої в замшу, і полірування.