Цікаві факти про мармурі (8 фото)

0
676

Мармур – будівельний матеріал, відомий з найдавніших часів. Протягом тисячоліть він широко використовується для зведення різних будівель і не тільки. Скульптори створюють з мінералу красиві статуї, а декоратори активно застосовують мармур для виконання зовнішньої і внутрішньої обробки. Вироби з мармуру київського виробництва дивують своєю якістю і приємними цінами на стільниці з мармуру. Замовлення можна зробити онлайн, не виходячи з дому, до кожного клієнта здійснюється індивідуальний підхід.

Чистим вважається білий мармур. Всілякі відтінки від коричневих і жовтих до червоних і рожевих, які проявляються у вигляді витончених ліній або плям, є результатом впливу різних домішок. Блискучі кристали красиво переливаються в яскравих сонячних променях, забезпечуючи мінералу особливу привабливість.
Интересные факты о мраморе (8 фото)

«Блискучий камінь» – так називали мармур стародавні греки, високо цінували його якості.

Статуетки з мармуру дуже популярні в Індії. Індуси твердо переконані в магічні властивості мінералу і вважають його провідником між земним світом і небесами.
Интересные факты о мраморе (8 фото)

Чаклуни, впевнені в цілющих властивостях мармуру, здавна застосовували його для лікування важких захворювань кишечника, шлунка та підшлункової залози. Екстрасенси стверджують, що з допомогою цього мінералу можна здолати безсоння і впоратися з безпричинною тривогою і дитячим нічним плачем. Дивно, але всупереч заявам, що різним Знакам відповідає певний мінерал, астрологи рекомендують прикраси з мармуру всім і кожному.

Мармур славиться своєю довговічністю. Тільки через півтори, а то й дві сотні років після обробки каменю, починають з’являтися перші сліди його експлуатації.

Враховуючи дивну стійкість матеріалу до впливу високої температури, з мармуру виготовляють дорогі кам’яні каміни.
Интересные факты о мраморе (8 фото)

Більшість мозаїк, виконаних в давні часи із фрагментів мармуру, добре збереглися до сьогоднішніх днів.
Интересные факты о мраморе (8 фото)

Найдорожчий з відомих видів мармуру – каррарський мармур. Всього ж у світі розрізняють декілька сотень видів мінералу з різним кольором, зернистістю та іншими характеристиками.
Интересные факты о мраморе (8 фото)

З мармуру створені безсмертні шедеври Мікеланджело. Видатний скульптор із задоволенням використовував цей матеріал для втілення своїх творчих ідей та фантазій.
Интересные факты о мраморе (8 фото)

Місцем з найбільшими у світі покладами мармуру є Урал.

Залізничний вокзал в р. Slyudyanka (Сибір, Іркутська область) – єдина будівля в Росії, зведена з використанням необробленого мармуру.
Интересные факты о мраморе (8 фото)

Мармурові скрипки прославили свого майстра Яна Реріха – народного умільця з Чехії.