Цікаві факти про математику (7 фото)

0
224

Місце для цікавих речей є завжди, навіть в серйозних науках, потрібно просто захотіти їх відшукати. Сьогодні ви зможете дізнатися цікаві факти з такої точної науки, як математика.

1. Серед фігур, які мають рівний периметр, коло має найбільшу площу. Серед фігур, які мають рівну площу, він буде мати найменший периметр.
Интересные факты о математике (7 фото)

2. Мить – це цілком реальна тимчасова одиниця, що триває близько 1/100 секунди.
Интересные факты о математике (7 фото)

3. Число вісімнадцять – це унікальне число, адже тільки в нього сума цифр вдвічі менше, ніж воно саме.
Интересные факты о математике (7 фото)

4. Якщо розглядати групу, в якій більше двадцяти трьох осіб, то шанс, що у пари з них день народження в один день, вище 50%, а якщо збільшити розмір групи до 60 і більше осіб, то це станеться майже гарантовано.

5. Ментальна арифметика вважається однією з інноваційних галузей освіти. Ця методика призначена для розвитку талантів дитини, включаючи арифметику. В результаті діти здатні в розумі вирішувати не тільки прості, але і складні завдання. Для того щоб зрозуміти, що таке ментальна арифметика, необхідно дізнатися про суть програми. Варто відзначити, що ментальна арифметика в країнах Азії, включаючи КНР і Японії, є обов’язковим предметом для вивчення в навчальних закладах. Це може бути звичайний шкільний урок чи факультативне заняття. До речі, в сучасний час можна легко відвідувати заняття онлайн по ментальної арифметики в Академії ментальної арифметики для дітей Amakids.
Интересные факты о математике (7 фото)

6. Існують такі галузі математики, як теорія вузлів, теорія ігор, теорія кос.
Интересные факты о математике (7 фото)

7. Пиріг може бути розрізаний всього трьома рухами ножа на вісім однакових частин. До речі, придумано цілих два методу виконання цього завдання.

8. Два і п’ять – це унікальні прості числа, тільки вони закінчуються самі на себе.

9. Нуль – це число, яке не має аналога в римських цифрах.

10. Відомий нами знак рівності був придуманий Робертом Рекордом в середині шістнадцятого століття.
Интересные факты о математике (7 фото)

11. Якщо додати всі числа від одного до ста, то вийде 5050.

12. З середини дев’яностих років у Тайвані можна не писати цифру 4, яка звучить аналогічно слову «смерть». До речі, в більшості будинків навіть не роблять поверх номер чотири.

13. За версією вчених, число 13 прийнято вважати нещасливим через тайної вечері, де було тринадцять чоловік.

14. Чарльз Доджсон – це англійський математик, який присвятив практично все життя, вивчаючи логіку. Тим не менш, він отримав світову популярність, як Льюїс Керролл – британський письменник.
Интересные факты о математике (7 фото)

15. Першою жінкою, що займається математикою, була жителька Олександрії, яка жила півтори тисячі років тому.
Интересные факты о математике (7 фото)

16. Студент по імені Джордж Данциг запізнився на заняття і помилково подумав, що рівняння на дошці були задані додому. З величезними зусиллями майбутньому великому математику все-таки вдалося вирішити їх. Пізніше виявилося, що це були, як раніше вважалося, «вирішуються» завдання наукової статистики, які ставили в ступор сотні математиків довгий час
Интересные факты о математике (7 фото)

17. Стівен Хокінг розповідав, що він вчив математику лише будучи школярем. Під час того, як він був викладачем в Оксфорді, він вивчав їх підручник, випереджаючи своїх же учнів всього на місяць.
Интересные факты о математике (7 фото)

18. На початку дев’яностих років, група людей вирішила об’єднати свої зусилля для того, щоб виграти в лотереї. Джек-пот досягав близько тридцяти мільйонів доларів, тоді як квиток коштує долар. Група заснувала фонд, куди кожен з 2.5 тисяч бажаючих вклав по 3 000$. Після закінчення розіграшу всі вони змогли потроїти цю суму.

19. Софія Ковалевська заради занять наукою зважилася на оформлення фіктивного шлюбу. В країні жінки не мали права займатися математикою. Батько не погоджувався на виїзд дочки в іншу країну, тоді єдиним способом стало заміжжя. Цікаво те, що фіктивний шлюб у підсумку став справжнім і у пари навіть з’явилася дитина.
Интересные факты о математике (7 фото)