Цікаві факти про матрацах (5 фото)

0
286

В одній з печер Південної Африки виявили залишки матраца, яким за результатами дослідження, близько 77 тис. років. Вийшло визначити, що він був зроблений з рослин. Його товщина становила близько 30 см.

І все-таки, дані вироби стали популярними в той час, коли стали користуватися ліжками. До цього люди відпочивали на спеціально обладнаних для відпочинку місць. Однак вони виглядали, як оберемки гілок і листків, на які накидали шкури звірів. Пізніше, в Стародавньому Римі, мішки з тканини стали набивати пухом птахів. Привілей дозволяли собі лише заможні громадяни. Після падіння Риму, ця традиція почала згасати, і матраци забулися на тривалий час.
Интересные факты о матрасах (5 фото)

Лише в 16 ст. в Європейських країнах знову стали використовувати матраци. Ліжка тоді стали робити дерев’яними, а служила прикрасою різьблення, позолота. Тому перини повинні бути пропорційними цим виробам. Для чохла застосовували щільну тканину, яку потім переховували парчею, шовком та оксамитом. Сьогодні ж матраци відрізняються величезним різноманіттям: вовною, тканиною, висотою, шириною, технологічністю. Матраци по київській ціною можна з легкістю придбати через інтернет, не виходячи з дому, при чому у найбільш перевірених фірм, таких як namatrase.kiev.ua і не переживати за якість.

Протягом тривалих десятиліть будова матраца залишалося неизменчивым. Лише в 19 ст. вони стали пружними. А в 30-ті роки минулого століття вперше почали застосовувати штучні тканини.

Самий дорогий матрац
Интересные факты о матрасах (5 фото)
Виробництвом і продажем найдорожчих матраців займається фірма Hastens. Вартість стандартного матраца – 60 тис. доларів. Всі пружини у нього обмотані льоном. За рахунок цього спати на ньому не лише приємно і зручно, проте з-за обмотування пружин він не буде скрипіти.

Найтехнологічніший матрац
Интересные факты о матрасах (5 фото)
Янияпом Райсенаром, фахівцем з Голландії, був створений технологічний матрац. Даний виріб дивує тим, що воно невимушено ширяє в повітрі, разом з тим його не підтримують троси і не існує опор. Він просто знаходиться над підлогою на висоті 40 див. Цей результат отримується за рахунок вірно вибраних магнітів, які сприяють ефекту ширяння над землею. Приблизна ціна технологічного вироби – 1,6 млн. доларів.

Водний матрац
Интересные факты о матрасах (5 фото)
Можливо припускати, що водний матрац був винайдений зовсім недавно. Виявляється цей винахід було вигадано приблизно 3 тис. років тому. Почалася історія цього винаходу в Персії. Матрац робили з шкурок кіз. Таким атрибутом користувалися не лише заможні люди. Його використовував і простий народ. У нього вливали воду, і залишали на сонці. Весь день вода підігрівалася, і всю ніч спати на ньому було не лише приємно, але й тепло. Ось тому ми можемо сміливо говорити, що даний виріб не лише перше, однак і найперше з прогріванням.