Цікаві факти про меблів (12 фото)

0
340

Поява меблів відноситься до часу переходу первісних громад до осілості. Меблі розвивалася швидше у тих племен, які в силу кліматичних умов більшою мірою потребували в закритих приміщеннях. Найважливішою передумовою для розвитку меблів служило також наявність доступного матеріалу, що володіє необхідною міцністю, порівняно невеликою вагою, піддатливість до обробки.

Перше місце серед інших матеріалів належало дереву. Спочатку для меблів вибиралися ті шматки матеріалу, які ближче за все підходили до необхідної формі виробу або деталі. З розвитком технологій деревообробки, зміною соціально-економічного ладу і побуту з’являлися і розвивалися нові види меблів. Розвиток меблів також тісно пов’язане з розвитком художніх стилів. Окремі стилі породжували не тільки особливі види і конструкції меблів, але і нові уявлення про її композиційних закономірності. Крім того, помітний вплив на декоративні, а почасти й композиційні особливості меблів надавали національні традиції побуту і мистецтва в цілому. Хотілося б розповісти вам про деяких цікавих фактах становлення меблів.

У Стародавній Греції спочатку всі меблі, в тому числі ліжка і лавки виготовлялися їх каменю і лише в V столітті до нашої ери – в епоху розквіту науки та культури в Стародавній Греції з’явилися ліжка з дерева.

Ліжко як елемент меблів з’явилася на Русі тільки в початку 17 століття. А широке поширення вони отримали за Петра I. До цього люди спали на лавці або печі.
Интересные факты о мебели (12 фото)

Одні з перших матраців, були схожі на сучасні, набивалися кінським волосом або водоростями
. Ліжко, набита пухом і пір’ям, завжди вважалася елітною, оскільки її виготовленням займалися тільки досвідчені майстри, а виробничий процес займав дуже багато часу.
Интересные факты о мебели (12 фото)

“Ящик на ящику на ящику” (комод) був винайдений в Чарлстоне, легендою меблевого виробництва Південної Кароліни Томасом Элфом). В Чарльстоні, в залежності від сезону, забезпечені люди часто переїжджали в літні/зимові будинку. Це винахід підкреслювало мобільність як факт і необхідність, адже набагато легше перемістити три менших частині шафи ніж одну велику.
Интересные факты о мебели (12 фото)

У 1990 році найдорожчим у світі предметом меблів став антикварний комод князів Бадмінтон, виготовлений в 1726 році у Флоренції з ебенового дерева, декорований розкішними інкрустаціями, прикрашений скульптурами з дерева та бронзи. Цей лот був проданий на лондонських торгах аукціону Christies за 19,045 млн. фунтів стерлінгів (близько 36,8 млн. дол. США)
Интересные факты о мебели (12 фото)

А найдорожчим предметом м’яких меблів є крісло з драконами роботи Ейлін Грей — 28,24 млн. дол. США. На створення крісла з драконами Ейлін Грей витратила два роки. Вона працювала над ним в 1917-1919 роках. Сидіння і спинка крісла виконані у вигляді темно-коричневих шкіряних пелюсток, оточених тілами драконів, літаючих серед стилізованих хмар. Особливо вражають очі чудовиськ – яскраво білі на чорному тлі – вони неймовірні.
Интересные факты о мебели (12 фото)

А самий недорогий диван ви можете придбати в інтернет-магазині – тут. Тут ви зможете придбати недорогі дивани і крісла від російських і зарубіжних виробників.

Висока барна стійка і барні стільці вперше з’явилася на Дикому Заході. Така стійка виконувала роль захисного бар’єру і рятувала господаря від куль. Під стати барної стійки витягнулися і барні стільці. Вони давали можливість по-швидкому перехилити скляночку, розглянути асортимент спиртних напоїв і поговорити з барменом.
Интересные факты о мебели (12 фото)

Винахідник Томас Едісон у 1911 році представив усім бетонну меблі, він з гордістю говорив, що такі меблі може бути так само гарна, як і дерев’яна, при цьому вона набагато дешевше. Але бетонні предмети інтер’єру так і не стали популярними серед покупців. Звичайно, меблі сток інтернет магазин такими екзотичними варіантами вас навряд чи здивує, зате більш вибір більш звичної меблів там дуже широкий.
Интересные факты о мебели (12 фото)

Перша м’яка меблі виникла в замках європейської знаті в період класицизму.
Интересные факты о мебели (12 фото)

Історія про скарб в калі була не дивовижна для Одеси 20-х років. У царський час багато одесити жили досить заможно, і їм було що ховати від радянської влади. Для скарбів свердлили ніжки стільців, робили секретні шухлядки в комодах. Як і в романі “Дванадцять стільців”, про скарби дізнавалися випадково. Наприклад, вигрібаючи з печі золу, що залишилася після спалювання зламаною меблів.
Интересные факты о мебели (12 фото)

Перша ширяюча в повітрі ліжко – проект голландського архітектора Джанджаапома Руиджссенара – стала меблевої сенсацією. Ефект її зависання між підлогою і стелею досягається за допомогою потужних магнітів, вбудованих в корпус ліжка. Новинка, витримує вагу понад 900 кілограмів!
Интересные факты о мебели (12 фото)

На візитній картці сицилийскиого мафіозі Аль Капоне було написано «торговець меблями». Це було його прикриття, насправді, йому необхідно було придумати для себе якесь заняття.
Интересные факты о мебели (12 фото)

В Америці є пам’ятник ліжка. Він знаходиться в штаті Огайо. Пам’ятник виготовлений з каменю, як спогад про далеке минуле.
Интересные факты о мебели (12 фото)