Цікаві факти про металах (8 фото)

0
154

Метали відомі людству з найдавніших часів. Кількість відомих металів поступово зростала, вони стали використовуватися у всіх сферах нашого життя. Не дивно, що їх постійно оточували всілякі легенди, а з їх відкриттями пов’язані різні цікаві випадки. Давайте подивимося, які цікаві факти можна знайти про метали.

Шкідливі духи і боги
У скандинавських країнах вірили, що всі родовища контролюють невеликі створення, які живуть під землею. Серед них були і злі. Наприклад, дух на ім’я Кобольд шкодив плавильщикам, викликав у них отруєння. Але насправді, отруєння викликали отруйні пари миш’яку, що містяться в кобальтових мінералах.
Интересные факты о металлах (8 фото)

А шахтарям, які жили в Німеччині, шкодив інший злий дух. Його звали Нікелем. Він займався тим, що не дозволяв добувати з руди, яка була схожа на мідну, мідь. Але вже в Новий час з неї змогли добути метал, названий на честь духа нікелем.
Интересные факты о металлах (8 фото)

Хоча титан і вважається одним з найбільш міцних металів (недарма його назвали в честь богоподібних істот грецької міфології), для машинобудування використовується менше 10% від загального обсягу видобутку цього металу. Зате на виробництво фарби сягає понад 60%.
Интересные факты о металлах (8 фото)

Це привабливе золото
Звичайно, золото займало уми людства і продовжує вражати досі. Пошук золота здійснювався по всій планеті, але насправді багаті родовища були відкриті в Африці. Більше половини всього світового золота видобуто у ПАР. Якщо взяти все золото, яке було видобуто за історію існування людської цивілізації, то з нього можна буде відлити куб з ребром в 20 метрів. Такий куб буде важити близько 165 тис. тонн.
Интересные факты о металлах (8 фото)

У морській воді міститься вся таблиця періодичних елементів, крім тих рідких речовин, які короткий час існують в лабораторних умовах. У воді міститься величезна кількість золота. Однак сьогодні завдяки опреснительным установок в достатніх масштабах з неї можна добути лише прісну воду, магній, бром і поварену сіль.

Головне завдання алхіміків полягала в знаходженні способу, який допоможе перетворити будь-який метал на золото. Було зроблено безліч спроб, але немає жодного свідчення того, що алхімікам це вдалося. Однак з відкриттям радіоактивних розпаду і синтезу це стало можливим. Наприклад, американські вчені вирішили провести бомбардування нейтронами атоми ртуті. Золото вони отримали, але воно виявилося радіоактивним.

Дорогий алюміній і дешева платина
Нещодавно відкриті метали через недосконалість технологій видобутку і труднощів в обробці коштували дуже дорого. Наприклад, під час бенкетів у Наполеона III прилади з алюмінію використовували тільки імператор і почесні гості. Інші бенкетуючі задовольнялися звичайними для таких випадків приладами з дорогоцінних металів. Зараз же алюмінієві прилади виходять з ужитку навіть у шкільних їдальнях.
Интересные факты о металлах (8 фото)

Якщо постаратися вимовити презирливо іспанською слово «срібло», вийде «платина». Її так прозвали через те, що при загальній схожості з сріблом, вона вкрай туго плавилася. З-за цього у свій час чимало кораблів вивалювали платину за борт у море. Зате зараз платина коштує дорожче срібла в сотню разів.
Интересные факты о металлах (8 фото)

Те, що ви не знали про металопрокаті
Навряд чи хто знає, що металопрокат володіє деякими цікавими особливостями, які дуже корисні для організацій, що займаються будівництвом. В першу чергу, згадаймо такий продукт – вольфрамові електроди wl 20. Зараз при виконанні різних робіт потрібні спеціальні види вольфрамових електродів з матеріалів найвищої якості. Також зачіпаючи цю тему – тему металопрокату, неможливо залишити без уваги рейки. Так, саме рейки! Тому що їх зазвичай виробляють тільки з вуглецевого типу сталі. Крім того, металопрокат – це і інші види рейок: промислові – для різних підприємств і галузей народного господарства. Адже багато підприємств потрібні власні залізничні колії.
Интересные факты о металлах (8 фото)

Еть продукт і послуги, попит на які постійно зростає з року в рік. Продаж металопрокату від Стиллар пропонує весь спектр металообробки для будівельних, виробничих компаній і приватних осіб. Це різка металу поздовжня і поперечна, газокслородная і ленточнопильная, лазерна різання та різання болгаркою, обробка труб, інші послуги за хорошою ціною, оптом і в роздріб.

Метали в небі і ще вище
Метали на повітрі швидко тьмяніють з-за того, що покриваються захисною оксидною плівкою. Вона дозволяє їм бути особливо міцними і не окислюватися далі. Дуже швидко утворюється плівка на алюмінії. Цей факт і легкість металу дозволяють випускати з нього не тільки посуд, але і літаки. Але плівка може легко зруйнуватися, якщо на поверхню алюмінію пролити ртуть. Тому в літаках заборонено вносити всі, що містить ртуть.
Интересные факты о металлах (8 фото)

Завдяки відкриттям в складі і розвитку зірок в астрофізиці з’явилося поняття «металлічность». Молоді зірки містять в собі в основному водень і гелій, але з віком металів у зірковому складі стає все більше. Тому «металлічность» показує вік зірки і її галактики.