Цікаві факти про насінні рослин (7 фото)

0
625

В житті людини відбуваються різні цікаві моменти, так і відбувається в житті рослин, наприклад, у 1954 році вчені-археологи знайшли в тундрі Канади насіння люпину арктичного, які пробули в завмерлому мулі понад 10 000 років. У 1966 році всі 6 насіння проросли, завдяки створеним комфортним умовам. Найцікавіше, що “Lupus” з латинської – “Вовк” і пояснюється здатністю цих рослин виживати навіть у найбільш малоподходящей умовах От, що значить сила життя.

У 1883 році на острові Кракатау, Індонезія, сталося одне з найсильніших у цій місцевості виверження вулкана Кракатау, яка знищила все живе в цій місцевості, хоча острів завжди славився багатством живих організмів, життя вимерла геть. Яке було здивування ботаніків, які повернулися на острів через 10 років, коли вони побачили, що вся рослинність ожила: пальми, квіти, папороті та інші рослини. І ось вже більше століття вчені цієї сфери з’ясовують природу цього дивного пожвавлення царства рослин.
Интересные факты о семенах растений (7 фото)

Вченими з цього приводу є багато припущень, так є багато насіння, які можуть випадково потрапити на острів. Так наприклад всі ми знаємо насіння кульбаби або липи, які “мандрують” по повітрю і цілком могли потрапити на острів Кракатау.
Интересные факты о семенах растений (7 фото)

Також є припущення, що насіння кокосової пальми, як і інші рослини, припливли по океану до острова і моментально стали розмножуватися, адже такі насіння мають здатність не йти під воду і плисти до найближчої землі.
Интересные факты о семенах растений (7 фото)

Також, хто бував в лісах і в горах середньої зони Росії чи на півдні, могли загрузнути в причепливих колючках. Схема пересування цих насіння теж цікава – вони чіпляються за живі організми спеціальними гачками і колючками, таким чином поширюють насіння – череда і татарник. Також існують насіння, які вцепляются і заглиблюються в надра Землі і залишаються там до кращих часів.
Интересные факты о семенах растений (7 фото)

Але все ж, моя особиста думка, що насіння які залишилися в надрах Землі – це основна причина, для того, щоб проросли насіння рослин, які наповнювали флору колишньої землі. А для цього необхідна ідеальна земля, грунт і добрива до них, ніж міг послужити у випадку з Кракатау вулканічний попіл. А по життю я завзятий садівник і купую добриво на розсаду виключно на сайті http://optsemena.ru/sredstva-zashchity-rasteniy/insect/, тут же беру насіння для розсади: кавун, диня, кукурудза, зелень, буряк – є все і за самим прийнятними цінами.

І в завершення своєї статті зазначу, що самим быстропроростающим насінням вважається листоколосник їстівний. Він є одним з самих швидкорослих видів бамбука. Для бамбукових характерна велика швидкість зростання, рекордна швидкість зафіксована саме у цього виду (Phyllostachys bambusoides), за добу виріс на 120 див. Середня швидкість росту даного виду 40 див., за кілька місяців досягає висоти 30 метрів.
Интересные факты о семенах растений (7 фото)