Цікаві факти про нетрадиційні методи фізіотерапії (8 фото)

0
739

1. Існує стародавня легенда про французьке походження шоколадотерапии. Молоду багату вдову французького аристократа, незрівнянну Жанну д’ебре, долали численні шанувальники і вона ніяк не могла вирішити, за кого з них їй вийти заміж. Тоді вона оголосила, що вибере того, хто придумає, як її сильно здивувати. Претенденти вправлялися, хто на що здатний: приносили Жанні дорогі прикраси, рідкісні тканини, екзотичних тварин. Перемогу здобув власник сусіднього замку: він привіз Жанні з-за кордону ванну з мармуру і до країв наповнив її рідким шоколадом. Він предлжил їй прийняти цю ванну, і вона не відмовилася. Легенда скромно замовчує пікантні подробиці шоколадотерапии в замку чужого, поки ще, людини. Зате відомо, що саме в той день красуня Жанна віддала йому серце і руку.

З шоколадом людство познайомилося вже приблизно дві тисячі років тому. В Європу шоколад вперше потрапив в епоху великих географічних відкриттів з Південної Америки, де з давніх часів вважався традиційним напоєм індіанців. Корисні властивості шоколаду почали використовуватися у Франції ще в сімнадцятому столітті, там шоколад застосовувався як ліки – навіть кардинал Рішельє лікував їм свою хвору селезінку.На початку XIX століття швейцарець Франсуа-Луїс Кейлеру здогадався додати в напій цукор і розлити по формочках. З його легкої руки твердий шоколад швидко завоював популярність по всьому світі і затьмарив собою шоколадний напій.

2. Багато хто з нас не здогадуються, що причиною частих застуд, послаблення уваги і пам’яті, пригніченого настрою і набряклих повік є нестача йоду. Згідно зі статистикою від захворювань, викликаних нестачею йоду, страждають близько третини населення Росії. З-за важливості йоду у багатьох народів сформувалися традиції його застосування. Наприклад, в Китаї, яка виходить заміж жінка випиває склянку йодованого олії. Вважається, що це забезпечує її організм і організм її майбутньої дитини йодом на цілий рік. Основна роль йоду полягає в участі в утворенні гормонів щитовидної залози. Всі органи і системи в організмі людини потребують цих гормонах. Вони відповідають за обмін речовин, регулюють діяльність нервової системи, мозку, молочних і статевих залоз. Впливають на ріст і розвиток дитини. Симптомами порушення діяльності щитовидної залози є депресія, млявість, слабкість, зниження слуху та пам’яті, випадання волосся, руйнування зубів, сухість шкіри, ламкість нігтів, головні болі.
Интересные факты о нетрадиционных методах физиотерапии (8 фото)

Для виправлення ситуації необхідно внести зміни в живильний раціон. Рослин, багатих йодом, дуже мало. Найвідоміше з них це ламінарія – морська капуста. Ламінарія володіє багатим набором мінералів і мікроелементів: бор, залізо, калій, кальцій, кобальт, марганець, мідь, миш’як, фосфор, фтор і інші мікроелементи. І особливо вона багата йодом. Тим більше, що йод у ній міститься в дуже рідкісною формою – органічної. Чудово, що серед органічних сполук присутні рослинні аналоги гормону щитовидної залози – тиреоидина. Тиреоїдин нормалізує роботу щитовидної залози при тиреотоксикозі, і при зниженій функції щітоводной залози. У складі ламінарії багато білків і солі альгінової кислоти, вітаміни А, В1, В2, В12, С і D, а також полісахарид маніт. Маніт і альгінова кислота виступають як сорбенти і беруть участь в очищенні організму від шлаків.Використовувати ламінарію краще свіжої, оскільки вона втрачає більшість своїх цінних властивостей при консервуванні з оцтом, як консервують морську капусту в харчовій промисловості.

3. Мертве море є унікальним джерелом солей і мінералів. У Мертвому морі майже в 20 разів більше калію, ніж в Атлантичному океані, в 35 разів більше магнію, в 42 рази – кальцію, у 80 разів – брому. Мертве море сильно відрізняється від інших морів і океанів не тільки вмістом мінеральних речовин, але і їх соотоношением і складом. Як правило, 77% всіх солей в морській воді припадає на кухонну сіль – хлорид натрію, а в Мертвому морі його не більше 30%, зате набагато більш корисні для організму хлорид і бромід магнію становлять 50%. Калійні солі тут і зовсім осаджуються при випаровуванні – кристалізувати їх з інших морів не вдається. Грязь Мертвого моря розцінюють як мулову, сульфідну, высокомінералізованну – 300 г/л (1 л пелоїди міститься 300 г діючих речовин). Для порівняння – мінералізація грязей Тамбуканского озера кавказьких Мінеральних вод – 60 г/л, мулової грязі озера Саки – 29,5 г/л, анапської мулової сульфідної грязі – 31,5 г/л.
Интересные факты о нетрадиционных методах физиотерапии (8 фото)

Цілюща сила мінералів Мертвого моря пов’язана з унікальною комбінацією і високою концентрацією сульфату калію, магнію, кальцію, бромідів та інших електролітів. Іони цих елементів входять до складу лімфи і плазми крові, їх запаси весь час мають потребу в поповненні. Мінерали збільшують рівень зволоження шкіри, сприяють еластичності, зміцнюють клітинні мембрани, в результаті чого шкіра добре захищається від втрати вологи і шкідливого впливу навколишнього середовища. Кожен мінерал має своє призначення для підтримки здорового стану нашого організму. Ми отримуємо мікроелементи з їжі і води, але з віком їх кількість зменшується. Тому людині важливо одержувати мінерали із зовнішніх джерел для посилення і поліпшення обмінних процесів.

4. Видобуток ламінарії в Білому морі проводиться в основному у Соловецьких островів. Заготівлею ламінарії займаються представники престижної північної професії – смикали. В якості знаряддя праці вони використовують драгу, невелику косу на довгому черешку. Драгу опускають у воду і зрізають зростаючу на дні ламінарію. В останні роки використовують ще один інструмент: кабэа. Кабэа має японське походження, являє собою трехзубую вилку на довгому косовище. Вилку опускають прямо в кущ водоростей і накручують капусту як макарони. Всі заготівельні інструменти виробляються кустарним методом, промисловість їх не випускає.
Интересные факты о нетрадиционных методах физиотерапии (8 фото)

Робота дуже важка, тому дергалями працюють виключно здорові мужики. У сезон, в ясну сонячну погоду, робочий день може тривати 16-18 годин. Заготівельники ламінарії два рази в день виходять в море, щоб накосити трави. Цілими днями вони колесять на карбасах і обкошують дно. Зібрану капусту привозять на берег. Потім ламінарію розвішують на вішалах для сушіння, кожен аркуш окремо. Вішала – спеціальна конструкція складається з кількох рядів колючого дроту. На наступний день ножицями обрізають корені і знімають сухі водорості. Сушка водоросле у теперішній час представляє основну проблему для заготівельників. Так як большинстов колгоспів не мають спеціального сушильного обладнання і все сушать на вішалах, у дощове літо збір ламінарії сильно зменшується.

Заготовлені водорості розкладаються по сортності. Найкраща ламінарія використовуються салонами краси для обгортань. Водорості так і використовують цільними необробленими листами. Соловецька ламінарія-дигитата вигідно відрізняється від ламінарії-сахарины і далекосхідної ламінарії-японики, передусім величиною агарового шару при проведенні процедур. Великий інтерес до соловецької ламінарії виявляють французи, мабуть із-за унікального складу полисаридов в ній. Водорості нижчої сортності йдуть на потреби харчової і косметичної промисловості. Найчастіше ми зустрічаємося з ламинарией знаходиться в консервній банці зі звучною назвою: “Салат з морської капусти”.

5. Стоянка древніх людей в Чилійському місті Монте-Верде була відкрита дослідницькою групою професора Диллехэема в 1976 році. Вона розташована в сімдесяти п’яти кілометрах від Сантьяго в сильно заболоченій місцевості. Археологи знайшли останки стародавнього поселення, в якому в десяти хатах проживало приблизно 30 осіб. Вік поселення приблизно чотирнадцять тисяч років. Тоді у гори Монте-Верде відбувався приплив великої річки. Гора знаходилася приблизно в ста кілометрах від океану, на сто метрів вище рівня моря. Але незважаючи на таку відстань, вчені виявили на місці поселення залишки близько дев’яти різновидів морських водоростей і дрібних підводних рослин. Судячи з усього, люди привезли їх сюди з узбережжя.
Интересные факты о нетрадиционных методах физиотерапии (8 фото)

«Ми не здивувалися, виявивши там водорості, однак нас все-таки чекав сюрприз: у цьому місці ми у великих кількостях виявили п’ять нових видів водоростей», – сказав професор Диллехэй. В наш час місцеві аборигени використовують водорості так само, як це робили їх предки. Багато залишків водоростей було знайдено в місцях, де древні індіанці готували собі їжу. Тому, приходить думка, що водорості були обов’язковим для їх раціону продуктом харчування. Причому дивує різноманітність знайдених видів водоростей. Напевно, вони володіли багатьма рецептами для приготування різних страв. Люди змішували деякі водорості з наземними рослинами і пережовували в жуйку. Можливо, вона застосовувалася як ліки.

ВОстается тільки здогадуватися, що ж саме так приваблювало індіанців у водоростях. Чому вони доставляли їх за сотню кілометрів від узбережжя, щоб приготувати з них їжу? Адже місцевість біля гори Монте-Верде багата власними рослинами і тваринами, з добуванням їжі тут не було ніяких проблем. Можливо, стародавньої індіанської цивілізації були відомі поживні властивості морських водоростей і вони використовували їх як обов’язковий додаток до звичайного раціону. А можливо, що стародавні індійські лікарі і шамани використовували водорості в якості ліків від різних недуг

6. Мертве море. Таке похмуре назва ця частина древнього океану отримала від християнських ченців, які були вражені відсутністю в її водах хоч який-небудь форми життя. А на івриті цей водойма називається «Ям а-мелах» — «Солоне море». У старі часи унікальне море іменували також «а-Ям а-Кадмон» («Стародавнє море»), «Ямма шель Сдом» («Содомское море»), «Ям а-Арава» («Степове море», «Море аравійських степів») і навіть «а-Ям а-Масриах» («Смердюче море») — через запаху сірки від навколишніх джерел. У Біблії Мертве море згадувалося як Арава, або ж Східне. Ну а стародавні римляни назвали дивний водойма Асфальтовим озером.
Интересные факты о нетрадиционных методах физиотерапии (8 фото)

Магічну силу цілющих властивостей Мертвого моря знали і цар Ірод, і Аристотель. “Дуже гірка та солона вода, в якій не живе риба і не може потонути ні людина, ні звір”, – писав Аристотель триста з років до нашої ери. Римський вчений Гален (200-122 рр. до н. е.) писав: “Мінерали і бруд Мертвого моря мають цілющу силу і добре підходять для загоєння ран”. А давньоримський історик Йосип Флавій зазначав, що сіль Мертвого моря застосовувалася “…для лікувальних цілей, подмешенная до багатьох ліків”. Римляни, великі любителі лазень, влаштовували водолікарні, використовуючи для них воду Мертвого моря і мінеральні джерела цієї місцевості. Римська знати забирала до себе звідси сіль і воду. В той час, вода Мертвого моря цінувалася на вагу срібла з-за своїх антисептичних властивостей. З рослин прибережних оазисів, особливо бальзамічного дерева, робили цінну косметику, парфуми, лікарські засоби.

Цариця Верхнього і Нижнього Єгипту, божественна Клеопатра, вважалася найгарнішою жінкою світу так цінувала косметичні властивості грязей і солей Мертвого моря, що один з її чоловіків, Марк Антоній, завоював для неї одну область, прилеглу до цього водоймища. Потім вона наказала відкрити в районі Мертвого моря косметичні виробництва

7. Народи, з давніх часів жили на узбережжях морів і океанів, використовували морські водорості як відмінне ліки для лікування безлічі захворювань. У VIII столітті з їх допомогою лікували водянку. В Індії давно використовували водорості для лікування захворювань залоз внутрішньої секреції. Великий російський мандрівник Крашенинников, після відвідування Камчатки в XVIII столітті, зауважив, що місцеві аборигени високо цінують цілющі властивості водоростей. Він писав: “Є ще морська трава Яранга, яка близько Лопатки выметывается з моря і виглядом схожий на вуса китові. Її траву курили мочать в студеній воді і п’ють від великого резу”.
Интересные факты о нетрадиционных методах физиотерапии (8 фото)

У прибережних районах Китаю, була цікава традиція. Матері при народженні дитини, давали аркуш сирої морської капусти. Це робилося для того, щоб материнської молоко було повноцінним і дитина росла здоровою. Китайці застосовували водорості для лікування наривів і злоякісних пухлин, вони навіть внесли її до реєстру лікарських засобів, необхідних людині. У XIII столітті там вийшов імператорський указ. Імператор Кансі, за порадою своїх докторів, зобов’язував всіх китайців їсти морську капусту в цілях зміцнення здоров’я. Постачання ламинарией було організовано навіть для найвіддаленіших куточків Піднебесної. З тих пір, як оповідають стародавні источноки, там перестали з’являтися захворювання зобу. Там, де морська капуста є звичною їжею, ці захворювання не зустрічаються і в наш час.

Викликає захоплення рівень стародавніх цілителів. Ендемічний зоб розвивається у людей, що живуть в регіонах, де в грунті і воді мало йоду і організм отримує його недостатньо. Щитовидна залоза, основний переробник і накопичувач йоду, починає напружено функціонувати, в результаті її реакції на нестачу йоду розвивається зоб. У наш час у таких місцевостях рекомендується приймати йодовані солі. Насправді, штучно виготовлена сіль не здатна конкурувати з живою природою. У морській капусті не просто багато йоду – вона ще містить біологічно активні речовини, що допомагають цей йод засвоїти.

Протизобних дія є не єдиним достоїнством морської капусти. Ламінарія сприяє омолодженню, навіть продовженню життя. Її введення в раціон гальмує розвиток склерозу судин. У країнах Південно-Східної Азії впевнені, що регулярне вживання морської капусти збільшує тривалість життя. Східні лікарі стверджують, що після 40 років, морську капусту повинні їсти навіть здорові люди.

8. Ще в стародавні часи первісні люди використовували рослинну сировину в своїх побутових потребах. З часом рослини, багаті ароматичними речовинами, стали змішувати з тваринами і рослинними маслами для змазування тіла під час ритуальних церемоній. На африканському континенті аборигени покривали шкіру маслами, тим самим захищаючи себе від висихання шкіри і спеки. Ця практика була поширена аж до берегів Середземномор’я, де атлети змащували обличчя і голову ароматними оліями перед спортивними змаганнями. У стародавньому Єгипті вранці воскуривали смоли, опівдні – мирр, а на заході сонця – кифи, створюючи сприятливу ароматичну ауру в приміщеннях.
Интересные факты о нетрадиционных методах физиотерапии (8 фото)

Назва Ароматерапія було запропоновано в 1920-х роках французьким хіміком і парфумером Рене Марі Гаттефосом. Він займався дослідженням ефірних масел і виявив, що багато ароматичні масла діють більш ефективно, ніж їх синтетичні замінники або ізольовані активні інгредієнти.

Дія ароматних речовин на організм надзвичайно різнобічно і не зводиться до одного механізму. Як складові комплексного дії ароматерапії можуть бути розглянуті дію на экзорецепторы шкіри і рецептори нюху, хіміотерапевтичне дія на системи та органи, токсичну дію на патогенні мікроорганізми, а також різноманітні психотерапевтичні ефекти.

Спонсор статті: СПА салон Lotus – Саме тут Ви знайдете саме той відпочинок, який так необхідний кожному з нас. Вам приємно здивує затишний і в східному стилі оформлений інтер’єр