Цікаві факти про окулярах (6 фото)

0
453

З часом, коли чоловік став удосконалювати навички обробки скла, він зауважив, що добре оброблені і потовщені шматки збільшують предмети в кілька разів. Предмети стали бачити навіть ті, хто перестав помічати дрібні деталі. Ця шліфування скла й поклала початок зародження очок. Насправді дата появи перших очок нікому не відомо, можна лише навести приклади згадки в історії. Наприклад, у латинських істориків є згадки про те, що імператор Нерон читав книги через смарагд, відшліфований спеціальним способом або скляні чаші з водою, через які читав книги давньоримський філософ Сенека.

У XII столітті з’явилися перші сонцезахисні окуляри, точніше пластини з димчастого кварцу, в Китаї, їх примушували носити суддів, для того, щоб окуляри приховували вираз очей від свідків. Сторіччя власне окуляри імовірно були винайдені в Італії. Їх поява було відображено в портретах на італійських фресках і полотнах голландських художників XIV-XV століть. З’явилися і перші контактні лінзи – працями Леонардо да Вінчі.

Напевно, ніхто не здогадується навіщо більшість, особливо голлівудських, акторів одягають при зйомках сонцезахисні окуляри, наприклад – Шварцнегер в Термінаторі, Міккі Рурк – постійно, Сильвестор Сталоне, тому що так захищаються очі від яскравого каліфорнійського сонця і світла софітів на кіномайданчику, не доводиться жмуритися, а значить, не виникнуть ранні зморшки.
Интересные факты об очках (6 фото)

На середньовічних зображеннях відьом і чортів можна побачити, що вони… в окулярах! Забобонні люди надавали цьому приладу зловісний сенс: мовляв, окуляри – вампіри, які висмоктують людські очі!
Интересные факты об очках (6 фото)

Не так вже і далеко пішли від них в Іспанії XVII століття: тоді окуляри служили знаком статусу господаря, чим більше оправа – тим вище. Можете уявити собі іспанського гранда в окулярах, лінзи в яких були розміром з долоню?! Та ще й з різними вікнами.
Интересные факты об очках (6 фото)

Наскільки були здивовані наші радянські військові, коли побували в 50-х роках в Китаї. Солдати відпрацьовували ведення бойових дій у денний час у темних окулярах, максимум наблизивши їх до нічних бойових дій. Це було зроблено для того, щоб краще побачити помилки солдатів і офіцерів.

Цікавий факт про окулярах з Данії, виявляється датські фермери одягають на своїх півнів пластикові окуляри, роблячи їх тим самим короткозорими, для того, щоб півні погано бачили один одного і не могли покалічити.
Интересные факты об очках (6 фото)

У статті про “найцікавіших розробках 2012 року” я вже розповідав про технічний прогрес у даній області – Чарівні окуляри Google. Окуляри доповненої реальності Google не мають скла, зате у них є крихітний прозорий екран біля правого ока, який накладає віртуальні інформаційні картинки на реальний світ. Глянувши у вікно, людина бачить маленький гурток з сьогоднішньої температурою, на будівлі висвічується інформація про нього з Вікіпедії, можна побачити список справ на сьогодні, людину, з якою говориш по телефону, і т. д. Окуляри розуміє голосові команди. Працюють на операційній системі Android.
Интересные факты об очках (6 фото)