Цікаві факти про окулярах (частина 2)

0
771

Крім низки нещасть і хвороб, які призвели до смерті Тутанхамона, фараон був ще і короткозорим. Про це говорить цікава знахідка з його гробниці – два вигнутих скла, з’єднані дротами з бронзи.

Китайський правитель Іон Ло отримав в дар окуляри. Для того, щоб наблизитися до свого імператора, всі придворні почали їх носити.

Без допомоги окулярів Бетховену навряд чи вдалося б створити велику частину своїх великих творів.

Відомий учений Павлов розповів, що без допомоги окулярів він не зміг би здійснювати свої досліди на тваринах.

Окуляри, що належать Джону Ленону, вважаються найдорожчими очками, адже їх вартість перевищує суму в 1 000 000 доларів.

Генріх Восьмий мав сорок чотири пари окулярів в дорогоцінній оправі. Король також мав захисний шолом з встановленими в нього лінзами. Сьогодні ж можна придбати окуляри за доступними цінами і в хорошій якості, при чому навіть не треба виходити з дому – марка RAY BAN вважається однією з затребуваних на ринку – читати далі – http://ray-store.ru/tech/rb8305_122t3.html

Дельвиг, друг Олександра Пушкіна, який страждав від короткозорості, вважав всіх дівчат, яких зустрічав під час навчання, дуже красивими. Лише через роки, надівши окуляри, він дізнався, як сильно помилявся.

Папа Римський Лев Х мав короткозорість близько десяти діоптрій. Це говорить про те, що чітко роздивлятися він міг лише предмети, наближені на десять сантиметрів. Дана проблема не рідко ставала приводом для жартів.

Імператор Нерон, який потерпає від короткозорості, за порадою лікарів для поліпшення зору намагався побільше дивитися на речі, які мають зелений колір. Нерон вважав одяг зеленого кольору, а спальню наказав декорувати зеленими дорогоцінним камінням, амфітеатр для боїв гладіаторів був засипаний зеленим малахітом, а самі бої правитель дивився через смарагд.

Замовлення на першу велику партію очок, виконану на заводі, був здійснений Наполеоном Бонапартом спеціально для єгипетської кампанії. Тоді виробили двісті тисяч очок, що захищають очі від сонця, що солдати носили в якості частини екіпіровки.

Голландець Эрролд Джессаран у 2004 році створив самі великі окуляри. Діаметр лінз його творіння склав 68 сантиметрів, а ширина окуляра майже два метри.

Судячи з усього, першою картиною із зображеними на ній очками вважається картина з образом єпископа Уго чи Провансу. На ній він зображується пишуть записку в окулярах. Картина була створена в середині чотирнадцятого століття.

До шістнадцятого століття окуляри використовували тільки люди, які страждають від далекозорості, і лише потім були придумані окуляри, створені спеціально для людей з короткозорістю.

До вісімнадцятого століття окуляри носилися на резинці, лише пізніше Едвард Скарлетт, що займається оптикою, придумав пристосування, названі дужками, які виявилися настільки вдалими, що використовуються донині.