Цікаві факти про Ощадбанку

0
679

Нещодавно Сбербанку Росії виповнилося 170 років. Історія банку почалася 30 жовтня 1841 року з підписання імператором Миколою I Указу про заснування в Росії ощадних кас. Нововведення виявилося вдалим було підтримано населенням. З тих пір історія ощадної справи тісно пов’язана з життям країни. Пропонуємо вашій увазі цікаві факти з його біографії.

В кінці 1870-х років російські ощадні каси брали активну участь у зборі пожертвувань на формування Добровільного флоту. Добровільний флот складався з декількох кораблів, придбаних за кордоном. У мирний час ці судна перевозили пасажирів між Одесою, портами Далекого Сходу і Санкт-Петербургом, а у воєнні роки в якості допоміжних крейсерів посилювали Російський військово-морський флот.

Первісну основу флотилії склали три океанських пароплава – «Росія», «Москва» і «Петербург», куплені в Німеччині для участі в російсько-турецькій війні. Саме на цих судах учасники бойових дій поверталися на батьківщину.

У 1880-ті роки ощадні каси почали приймати на зберігання кошти юридичних осіб. В першу чергу приймалися вклади церков і монастирів. Згідно з нормативними документами 1888 року, розмір одноразової вкладів від них повинен був становити не менше однієї тисячі рублів. Дозволявся прийом штрафних капіталів підприємств, за законом підлягають витрачання виключно на потреби їх працівників.

У 1891 році, під час голоду, який охопив багато районів країни, ощадні установи стали зараховувати на депозит продовольчі капітали селянських товариств незалежно від суми.

Для залучення широких верств населення до ощадному справі наприкінці ХІХ – початку ХХ століття в Російській імперії використовувалися марки. З 1890 по 1900 рік вийшло чотири випуску ощадних марок номіналом від 1 копійки до 100 рублів. Купити їх можна було в казенних установах, волосних правліннях і у приватних посередників.

Марки наклеювалися на накопичувальну картку і гасилися календарним штемпелем поштового відділення, при якому працювала ощадна каса. Дата прийому проставлялася від руки. Коли загальна вартість наклеєних марок досягала 50 копійок (пізніше – 1 рубля), картка приймалася в якості вкладу на рахунок. З 1915 року ощадні марки замінили на поштові.

У травні 1891 року під Владивостоком відбулася офіційна церемонія початку будівництва Транссибірської залізничної магістралі. Реалізація грандіозного економічного проекту Російської імперії зайняла 25 років і завершилася в жовтні 1916 року з пус ком в експлуатацію мосту через Амур в районі Хабаровська.

Загальна вартість робіт оцінювалася не менш ніж в 1,5 мільярда рублів. Значна частина цих витрат субсидировалась державними ощадними касами: за станом на 1914 рік 20,5% належав їм портфеля цінних паперів посідали облігації залізничних позик на загальну суму 390,9 мільйона рублів.

У 1893 році при двадцяти семи митних пунктах Російської імперії були відкриті ощадні каси. Задум відкриття митних ощадних кас виник у міністра фінансів С. Ю. Вітте після того, як він ознайомився з результатами роботи ощадної каси при Кронштадтської митниці, заснованої в 1864 році.

Спочатку вона служила місцем зберігання 85 тисяч рублів артільних і приватних грошей нижніх морських чинів. За два десятиліття діяльності Кронштадтської митниці сума вкладів зросла до 250 тисяч рублів на 5490 ощадних книжках. Відкриття нових митних ощадних кас благотворно позначилося на розвитку ощадної справи Російської імперії.

У 1987 році на базі Даних Російських ощадних кас було засновано Ощадбанк СРСР, як банк трудових заощаджень і кредитування, який працює як з фізичними особами, так і з юридичними утвореннями. Ощадбанк СРСР включав у свою структуру 15 банків всіх союзних республік, у тому числі — Російський республіканський банк.

У 1990 році Російський республіканський банк став власністю Російської Федерації. Вже в грудні 1990 року відбулося його перетворення в акціонерний комерційний банк, заснований 22 березня 1991 року загальними зборами акціонерів.

1991 року Ощадбанк став власністю Центрального банку Росії і був перейменований і зареєстрований, як акціонерний комерційний Ощадний банк РФ.

Дефолт 1998 року Ощадбанку вдалося витримати, завдяки потужній підтримці з боку Центрального Банку Росії.

Ощадбанк
-Близько 30 % кредитів видаються в Ощадбанку.
-Вартість бренду «Ощадбанк» перевищує 10 млрд доларів.
-Ощадбанк має 17 територіальних банків.
-У банку понад 20000 відділень по всій країні.
-Мобільний банкінг – дуже зручна і корисна опція, яку надає своїм клієнтам Ощадбанк. А ось як її відключити через Ощадбанк Онлайн в особистому кабінеті ви дізнаєтеся на kto-chto-gde.ru. Читати далі kto-chto-gde.ru

Ощадбанк і сьогодні залишається соціально адаптованим банком, видаючи кредити за зниженими відсотковими ставками і активно беручи участь у державних програмах підтримки. Саме за допомогою Ощадбанку відбувається більша частина переказів серед фізичних осіб, а його депозитні програми користуються найбільшою популярністю із-за високого рівня довіри громадян.