Цікаві факти про паркеті (6 фото)

0
371

Історія походження паркетної дошки своїми коренями сягає в далекі часи, коли в якості підлогового покриття люди почали використовувати дерев’яні колоди. Протягом довгих років, у міру розвитку технологій, даний вид підлогового покриття удосконалювався і набував різні вишукані форми.

Раніше слово «паркет», що в перекладі з французької мови – «маленький парк», використовувалося як назва мініатюрної квіткової клумби, а через деякий час так стали називати центральний зал для прийому королівських гостей. В ті часи, як втім і донині, паркетна підлога була показником розкоші і витонченого смаку.
Интересные факты о паркете (6 фото)

Найбільш уславленими виробниками паркетної дошки завжди були французькі майстри, оскільки саме в цій країні викладання дерев’яних плиток з плином часу перетворилося на ціле мистецтво.
Интересные факты о паркете (6 фото)

Російські умільці не залишилися осторонь і досить швидко змогли перейняти досвід закордонних «колег». Згідно з історичними даними, навіть сам Петро I брав участь у копіюванні паркетних малюнків. Тоді нові технології були ефективно впроваджені в будівництво найвідоміших архітектурних комплексів Петергофа і Ермітажу.
Интересные факты о паркете (6 фото)

Чи знаєте ви, що:

-Особливо цінними матеріалами для виробництва паркету вважаються Залізне дерево і Карельська береза.

-Прямим родичем паркетної дошки є терасна дошка ціна на яку не перевищує паркетної дошки. Природно терасна дошка повинна бути найбільш стійкою, ніж паркетна, так як він повинен бути не тільки міцним і надійним, але і стійким до різних погодних змін. Найголовніше не те, яку дошку ви вибрали, звісно від цього теж залежить, але і від якості його обробки. Так інтернет-магазин “Майстра дерева” пропонує терасну дошку за доступними цінами.
Интересные факты о паркете (6 фото)

-В ході проведення медичних досліджень було встановлено, що ходіння по паркетній підлозі благотворно впливає на організм: людина отримує позитивну енергію і вдихає корисний повітря.

-Самим популярним і модним в даний час вважається паркет з коркового дерева. Вироби з такого матеріалу відрізняються високою шумоізоляцією і вологостійкістю. Остання властивість має особливу значущість, оскільки суха підлога прослужить набагато довше, а також дозволить уникнути різних захворювань.

-Нещодавно австралійськими виробниками був представлений унікальний продукт – паркет зі смаком віскі. Зрозуміло, що ніхто не стане дегустувати дерев’яні вироби. Основна концепція полягає в тому, що для виробництва паркетних пластин використовуються бочки, раніше застосовувані для зберігання вищезазначеного алкогольного напою. Вироби такого типу підкуповують своїм надзвичайним відтінком.

-Pietra Фірма є виробником неймовірно дорогого паркету. В асортименті даної компанії є паркетна дошка вартістю 1 млн. дол./м2. Для обробки такого паркету використовуються морські раковини, каміння оніксу, фрагменти перламутру і діаманти.

Прийнято розрізняти два типи паркетної дошки:

-Проста – виріб виготовляється з однорідної деревини;
-Художня – для виробництва такої дошки потрібно кілька різновидів деревних порід. Процес укладання художнього паркету характеризується безліччю нюансів і певних складнощів, тому роботу краще довірити досвідченому фахівцеві.

Самим кропітким монтаж палацового паркету. Тут необхідно в точності дотримати параметри зображення з плавними колірними переходами.
Сучасна укладання паркету здійснюється за допомогою спеціального клею, замість нагромадження елементів між собою як в минулі часи.

Пам’ятайте, довговічність паркетної підлоги залежить безпосередньо від умов експлуатації. Даний вид підлогового покриття є досить дорогим матеріалом, але безумовним виправданням високою ціною в цьому випадку виступає відповідна міцність.