Цікаві факти про пиво (3 фото)

0
449

Достовірно відомо, що одним з найдавніших напоїв є пиво, адже в Єгипті була знайдена гробниця пивовара, яка датується 1200 роком до нашої ери. З малюнків на гробниці стало відомо, що пивовара звали Хонсо Їм-Хебу, який варив пиво для ритуалів, присвячених цариці неба богині Мут. Як ви, напевно, зрозуміли, мова піде про цікаві факти про пиво.

Середньовіччя знамените своїми цікавими правилами і законами. Так у середньовічній Чехії дрібні села й селища хотів придбати статус міста, але для цього було необхідно виконати декілька дій: заснувати судову систему, митницю і саме гласне – побудувати пивоварний завод.

Цікаві випадок стався в 1040 році – ченці Вайнштефана побудували свою власну броварню, братів з монастиря сильно сподобався напій і вони вирішили запропонувати Папі Римському дозволити їм вживати пиво в пост. Для цього вони зварили краще своє пиво і відправили з гінцем до Риму, для отримання дозволу. Поки гонець дістався до Риму пиво скисло, випробувавши напій, Тато скривив обличчя і сказав, що таку гидоту можна пити в будь-який час, в тому числі і в пост, так як цей напій не приносить ніякого задоволення.

Бельгія як і Чехія, і Німеччина славиться своїм славним пивом. Так в 60-70-х роках 20 століття бельгійськими пивоварами був виведений сорт, який містив менше 1,5 % алкоголю. Це пиво навіть один час пропонувалося в шкільних їдальнях, що дуже дивно. Але з приходом Коли та Пепсі пиво прибрали зі шкільного меню.

Якщо раніше на пікнік доводилося набирати величезну кількість пивних пляшок і самі безсовісні люди не могли прибрати за собою, викинувши порожню тару, то сьогодні все кардинально змінилося, так як в сучасному світі актуально взяти з собою пивний охолоджувач для будинку або мобільний комплект обладнання для розливу пива, який легко поміщається в багажнику автомобіля і не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Интересные факты о пиве (3 фото)

Власне пиво і стало родоначальником різних газованих напоїв. Це доводить досвід Джозефа Присли, який у 1767 році вирішив дізнатися чому пива піднімаються бульбашки. Для цього він поставив кухоль з водою над бочкою пива і через деякий час скуштувавши воду, здивувався, так як вода тала газованої і підбадьорливої – це був перший крок до пізнання вуглекислого газу.

В 1814 році в Лондоні на одній з пивоварень сталася аварія і величезна кількість пива хлинуло на вулиці міста, перетворившись на справжню річку. Дане протягом затопило прилеглу церква, загинуло кілька людей.

Раніше ще кілька століть тому, коли у пивоварів не було спеціальних приладів для оцінки якості напою, – чехи розливали пиво на лавки і садили на неї спеціальних оцінювачів, якщо за поодинці люди не могли встати з лавки і “приклеювалися” до неї, то сорт був якісний, якщо з легкістю відклеювалися, то пиво вважалось бракованим.

Жорстокими законами не відрізнялися стародавні держави, так у Вавилоні, якщо пивовар розбавляв напій водою, то його чекала страта. Пивовара запаювали до смерті або топили у власному відварі.

У 80-х роках японці винайшли тверде пиво, з допомогою спеціальних фруктових загусників. Пиво продавалося в стаканчиках і представляла з себе желеподібну масу.
Интересные факты о пиве (3 фото)

У Замбії пиво є засобом боротьби проти мишей та щурів – на ніч пиво розбавляють з молоком і розставляють стаканчики з рідиною по дому. З ранку п’яних щурів моно збирати руками.