Цікаві факти про повітряних кулях

0
2368

Останнім часом все частіше в небі можна побачити як Аеронавти злітають на повітряних кулях в небо і “мандрують” по небу. Повітряні кулі тепер можна побачити не тільки в мегаполісах нашої країни, але і в будь-якому маленькому містечку. Як прекрасно зробити пропозицію своїй коханій у повітрі, або подарувати кілька годин чудового польоту найкращому другові над рідним містом, або просто насолодитися прекрасним видом з висоти пташиного польоту. Як вже було сказано, зараз не проблема заплатити і злетіти в небеса, а з чого все починалося, хто створив повітряна куля, хто став першим пасажиром ви дізнаєтеся далі…

Повітряна куля як такий був винайдений братами-винахідниками Жозефом і Етьєном Монгольф’є, які пустили перший кулю в повітря ще 05.06.1783 року. Першими пасажирами стали як не дивно тварини: баран, півень і качка. Політ був успішним і посадка теж, за винятком того, що у півня було пошкоджено крило, але як з’ясувалося пізніше, причиною став баран, який вдарив півня в польоті. Першою людиною, який опинився в повітрі на повітряній кулі став Джеймс Тайлер, який злетів на висоту 106 м. і пролетів цілих 800 м. в небі.

Яким же чином влаштовані польоти на повітряній кулі: основами політ на повітряних кулях є закони фізики – повітря, який знаходиться всередині кулі має меншу щільність, ніж повітря поза кулі, тому кулі і літають. Але якщо змінювати температуру повітря в кулі з допомогою аеростата, то куля буде злітати вгору або летіти в низ. Прийнято літати на кулях або під час світанку або під час заходу сонця, так як в цей час погода більш спокійна, а це дуже важливо, так як управляти кулею досить складно, все залежить від сили вітру, при чому кулі не можуть літати під час дощової погоди. А теорія про те , що на кулях літають влітку помилкова – адже вони розраховані для польотів як в 40 градусів тепла, так і при 20 холоду.

У монгольф’єрі (так прийнято називати повітряні кулі) можуть одночасно перебувати до 6 осіб, а літають кулі в туристичних польоти на висоті 300 метрів, хоча можуть досягати висоти 5000 м. Зазвичай при посадці гондола лягає на бік. Туристи зазвичай знаходяться в повітрі не більше 2 годин, але 24 січня 2016 року двоє наших співвітчизників Федір Конюхов та Іван Меняйло побили світовий рекорд і протрималися в небі 29 годин і 15 хвилин.

А тепер трохи історичних фактів:
1. у далекому 1785 році, відразу після створення повітряного кулі, Жан-П’єр Бланшар та доктор Джон Джеффріс перетнули Ла-Манш, причому обидва не вміли при цьому плавати.

2. 18-19 століття – час дуелей, не обійшлося і без дуелі на повітряній кулі, перша з таких сталася у 1806 році в Парижі. Аеронавт з простріленим кулею розбився і загинув.

3. першу навколосвітню подорож було в 1999 році, рекордсменами стали Брайан Джонс і Бертран Пікар.

4. в 2013 році у Франції одночасно в повітря піднялося 408 куль – це стало черговим світовим рекордом.