Цікаві факти про прибирання

0
423

У сучасному світі налічується близько двохсот держав. Великі і маленькі, цивілізовані і не дуже, з різним кліматом і віросповіданням: всі вони чимось відрізняються один від одного. Але є і схожість: жителі різних країн витрачають багато часу на прибирання…! Це зрозуміло: щоб вижити в світі, повному ворожих мікробів і бактерій, людству необхідно дотримуватися хоча б елементарні правила гігієни. Ось лише кілька цікавих фактів про прибирання.

Цифри
-Підраховано, що в сім’ї з чотирьох чоловік щорічно перемывается гора посуду вагою 5 тонн і при цьому долається відстань у півтори тисячі кілометрів від кухонного столу до раковини. За рік миється 18 тисяч столових приладів, 13 тисяч тарілок і 8 тисяч чайних чашок з блюдцями.
-Один середньостатистичний житель планети проводить за прибиранням більше 13 місяців життя. Тому у багатьох цивілізованих країнах світу жителі не соромляться звертатися за допомогою в клінінгові агенства. Ну, самі подумайте – таке агенство здасть вам вашу квартиру у наичистейшем вигляді під ключ. Гарантуючи 100 % гарантію і прибирання тільки екологічними засобами і за все це всього-на-всього від 80 рублів за квадратний метр. Довірте свій будинок агентству cleanarea.ru та ви погляньте на нього з іншого боку.

Страхи
Природою закладено прагнення людини до чистоти, але коли таке бажання стає надто нав’язливим – це вже хвороба, яка має медичну назву «мизофобия». Люди з цим захворюванням намагаються уникати контактів з навколишніми предметами і людьми, боячись заразитися або забруднитися. Багато зірки і знаменитості, часто відвідуючи публічні заходи і відчуваючи при цьому постійний стрес, нерідко набувають подібні захворювання.

Де живуть мікроби
-Де у вашому будинку розсадник мікробів? Якщо ви вважаєте, що це туалет, то ви не вгадали! У будинку повно місць, де мікробів набагато більше.
-В пральної і посудомийної машини, на обробній дошці створюються сприятливі умови для розмноження хвороботворних мікробів – вологість і комфортна температура (до 60°С). Але варто підвищити температуру або скористатися дезинфікуючим засобом і мікроби загинуть.
-А що твориться на поверхні клавіатури, комп’ютерної миші, трубки або наших улюблених гаджетів? Адже це ціла армія підступних бактерій! А адже ми навіть не замислюємося про такому небезпечному сусідстві.

Традиції
Під музику забиратися набагато веселіше! Саме так чинить 31% від населення трьох країн Латинської Америки – Мексики, Бразилії і Колумбії. А ось жителі Японії і Франції ставляться до процесу дуже свідомо: під час прибирання вони думають, як не дивно, про прибирання.

З якоїсь причини аргентинці і чилійці прибираються в своїх спальнях вкрай рідко, а мексиканці і колумбійці не пилососять у вітальнях взагалі.

Цікаву одяг для прибирання обирають жителі різних країн: 76% корейців воліють проводити прибирання в спортивному костюмі, 6% росіян пилососять в нижній білизні, а американці, шведи і норвежці часто не одягаються зовсім – їм приємніше займатися звичними справами голяка.

Більшість українців намагаються пропилососити свій будинок раз в тиждень, деякі турки пилососять більше одного разу в день, а 17% жителів Китаю користуються пилососом не частіше одного разу на місяць (за даними шведського концерну Електролюкс).

За даними опитування 70 з 100 європейських жінок воліють якісну та екологічно чисту побутову хімію, в той час як більшість жителів Росії в основному керуються ціною. Але побутова хімічна грамотність населення зростає, росіяни стали частіше вивчати склад засобів перед їх купівлею.