Цікаві факти про проводах (5 фото)

0
320

Наша стаття Чому у США 120 Вольт зачепила багатьох наших читачів за живе, тому хотілося б запропонувати на ваш розсуд вкрай незвичайну статтю для формату нашого сайту – цікаві факти про проводах, кабелях, перерізи. Здається, що ще нового можна дізнатися про провід або кабель, але не поспішайте з цим міркуванням. Цікаві факти, представлені далі, викличуть зацікавленість не тільки у людей пов’язаних з промисловою індустрією, але й у державних діячів. Інноваційні розробки поступово впроваджуються в життя звичайної людини. Тому з’ясуємо, що вдалося досягти на ринку виготовлення кабельно-провідникової продукції. Хотілося б заздалегідь помітити, що в сучасний час не обов’язково ходити в магазин для покупки потрібного кабелю, цілком можна купити кабель в інтернет-магазині, а краще в перевіреному магазині, тому пропоную купити провід тут.

Найдовший високовольтний кабель
Интересные факты о проводах (5 фото)

Магістраль протяжністю 580 кілометрів між р. Эемсхвен (Голландія) і р. Феду (Норвегія). По даній кабельної магістралі «NorNed», здійснюється передача електричного струму потужністю близько 700 Мвт. Тут слід виділити, що ця кабельна траса – ще і найтриваліший глибоководний об’єкт. Кабель та електропідстанції, що перетворюють енергію і перебувають на кінцевих точках магістралі, виготовлені і поставляються фірмою ABB Group. NorNed – проводи постійного струму, і що головне високої напруги мають ізолюючу поверхню на паперовій основі, що просочується густим тягучим речовиною (без стікання). Даний кабель проводиться як шість непрерывающихся відрізка довжиною не менше 154 км (в одножильном варіанті) і 75 км (з двома плоскими жилами).

Найдовший надпровідний кабель
Компанія LS Cable планує реалізацію силового проводу з надпровідність, що зможе забезпечити транзит потужності з посиленням робочого об’єму в п’ять разів і істотну економію фінансових коштів на установку. 500 метрів-передбачувана довжина магістралі в системі високого вольтажу. Розробник – енергетичний концерн Korea Electric Power Corporation.

Нагрівальна кабельна продукція
Интересные факты о проводах (5 фото)

Всім відомо, що нагрівальні дроти проводилися і раніше, але в 1962 р, компанія Alcatel з Норвегії (зараз перейменована в Nexans), запустила серійне виробництво нагрівальних проводів. Варто відзначити той факт, що дана система обігріву була встановлена в головному кафедральному соборі столиці. Кабель був прибраний тільки через капітального ремонту, а прослужив він безперебійно близько 62 років.

Самий високий вольтаж лінії
Интересные факты о проводах (5 фото)
Одна з найбільш високовольтних і унікальних ліній електропередач знаходиться на трасі Екібастуз – Кокчетав (в центрі Сибіру), її розрахункова потужність складає 1150 кВ. Хоч на поточний момент робочий вольтаж це електролінії 500 Кв, проектної величини немає у “однокласників”. Ділянка, на якій вона знаходиться, становить 432 км, на його території розташовуються опорні стовпи, їх висота приблизно 45 м. Провідники важать приблизно 50 тонн!

Пропускна смуга цієї Лінії Електропередач здатна досягати 5500МВт, що, власне, і робить її найпотужнішим енергетичним мостом між Екібастузький енергетичним вузлом і Сибірськими електричними станціями, розташованими по всій уральської виробничої електролінії.

Який провідник є максимально тонким?
Интересные факты о проводах (5 фото)
Відверто кажучи, складно назвати такі показники товщиною, так як коло металевого провідника не досягає навіть двох нанометрів. У 2003 роки вчений Йеома Хан Вона і його команди веде успішну роботу над розробкою максимально тонких провідників. Завдяки новаторській технології можливе створення чіпів для оброблення відомостей граничних швидкостях.

Який провід вважається максимально “легким”?
Интересные факты о проводах (5 фото)

Лідирують своєї габаритності в групі теплостійких співвісних провідників є космічні кораблі РК50-3,7-41. Вага кабелю складає всього 105 г/м. Розроблялися такі кабелі персонально для орбітального комплексу “Мир”. У них ще один чемпіонський показник – це робота при температурі (від -200 до +200С), при цьому ступінь втрати найнижча.