Цікаві факти про сейфах (3 фото)

0
297

1827 рік ознаменувався випуском сейфа з подвійним корпусом. Томас Мілнер використовував вогнестійкий заповнювач, до складу якого входили важка деревина, тирса та галун. В кінці XIX – початку XX століть були запатентовані вогнестійкі сейфи з гіпсовими, глиняними та іншими прошарками. До речі, сучасний сейф з різним функціоналом ,міцністю і розміром можна придбати тут. А сьогодні ми поговоримо про історію появи сейфа – як сховища цінних речей.

Проблема захисту накопичених цінностей від стороннього посягання і пошкодження існувала протягом всієї історії людства. На початковому етапі розвитку первісна людина прагнув уберегти запаси їжі від тварин і іноплемінників. Для цього використовувалися створені природою природні пристосування – печери. З часом з’являлися нові цінності. Змінювалися і вдосконалювалися методи їх захисту.
Интересные факты о сейфах (3 фото)

Так з’явилася практична конструкція – скриню, що була сховищем і елементом інтер’єру. Виробники прикрашали його різьбленням, дорогоцінним камінням, роблячи справжні витвори мистецтва. Хто винайшов скриня достеменно невідомо, згадується в історії про Озирисе.

Стародавній скриня
Більш універсального предмета для зберігання речей, цінностей, культових предметів, мабуть, не було. Скриня з вбудованим або навісним замком був атрибутом будь-якого будинку, будь то господарство простолюдина або царські покої. Скриня зі скарбами міцно асоціювався з флібустьєрами. Його застосовували в усьому світі, забезпечуючи максимальний захист:
Интересные факты о сейфах (3 фото)

– Давньоіндійські правителі зберігали коштовності у великих скринях, на дні водойм з крокодилами.
– Стародавні римляни кріпили їх до підлоги та стін. Відкривалися скрині натисканням або поворотом пристроїв на поверхні скрині. Охорону цінностей довіряли сторожі.
– Для зберігання скринь будували криївки, їх виготовлювачів вбивали, щоб уникнути розголошення таємниці.
– Китайські скрині майстерно приховували в загальному дизайні приміщень, маючи по сусідству з фонтанами для примноження багатств по фен-шую.
– На Русі для зберігання цінностей при будівництві будинку передбачали схованки, робили підголовники, що розміщувалися під подушкою.

Прототипи сучасних сейфів
У XVII столітті з’явилися конструкції і замки без ключів, які стали прототипами сьогоднішніх кодових замків. У другій половині XVIII століття банкам знадобилися сховища для грошей, оскільки всі фінансові операції здійснювалися наявним капіталом. В скрині, претерпевшем до того часу значні зміни, з’явилися полички і двері.

До кінця XVIII століття відкрилася перша англійська мануфактура з виготовлення сейфів, пізніше до виробництва металевих шаф приступили німці. На даному етапі виробництво великих дорогих пристосувань набуло промислові масштаби.
Интересные факты о сейфах (3 фото)

Перші конструкції не мали захисту проти відкритого вогню, і тільки після нью-йоркського пожежі стали обладнати спеціальною вставкою, що утримує воду.