Цікаві факти про шашлик (6 фото)

0
443

Слово «шашлик», імовірно, прийшло в російську мову від кримських татар, приблизно в 18 столітті, але при цьому було дуже сильно змінено. «Шиш» означає вертел, а «шишлык» — вертіти/смажити на рожні. Але все ж про батьківщину шашлику ходять активні суперечки, але прийнято вважати, що він прийшов зі Сходу. Деякі відносять його до тюркам, у яких є слово «шалыг»: «ша» — плоть; «лыг» — різати. Невизначеність у назві призвела до того, що в різних країнах один і той же блюдо називається по-різному.

Шукати країну, де вперше з’явився шашлик безглуздо. Ще древні люди, навчившись добувати вогонь, куштували м’ясо, приготоване на вогні. Але, все-таки прийнято вважати, що батьківщина цієї страви – Схід: Іран, Ірак, Ліван, Кавказ…. Може, саме завдяки східним традиціям приготування м’яса, це блюдо і вийшло таке смачне і соковите. Зараз шашликом називають практично будь-яке м’ясо, приготоване на вугіллі. А адже шашлик — це не просто смажене м’ясо, це цілий ритуал зі своїми правилами і заборонами. Дуже смачний шашлик з безкоштовною доставкою в Москві на http://shashlik1.ru

Шашлик був відомий у Росії і до XVIII століття, але називався “верчене” – м’ясо, перевертається на рожні. “Царським стравам” XVI-XVII століть згадуються “верченые” кури, качки, м’ясо і зайці.

У Вірменії шашлик називають «хоровац», а в Азербайджані — «кебаб», в Туреччині — «шиш-кебаб».Кебаб — це щось на зразок котлети, з великою кількістю м’яти. Вся ця маса нанизана на дерев’яні палички і запікається на вугіллі. На Заході і в Америці «верченые» страви перетворилися в «переворачиваемые» — там звичай готувати м’ясо на решітці в жаровнях, іменованих «барбекю». У деяких районах Африки місцеві аборигени роблять шашлик з ліверу. У Грузії для найдорожчих гостей роблять «мцваді» на сухий виноградній лозі. Маленькі шматочки м’яса на шампурах поширені і в Південно-Східній Азії: Таїланду, Малайзії, Індонезії, — називаються satay.
Интересные факты о шашлыке (6 фото)

Є традиція приготування шашлику і в Латинській Америці. У Бразилії, наприклад, шашлик називається «шураска». Величезний шматок м’яса нанизують на шампур і готують над відкритим вогнем. Коли верхній шар прожарюється, його великим і дуже гострим ножем зрізують на тарілку.
Интересные факты о шашлыке (6 фото)

В Японії, Китаї, Індонезії м’ясо одягають на шпажки (гострі дерев’яні палички), смажать у фритюрі, потім занурюють в соус і подають до столу. Хоча в Японії для приготування шашликів використовують в першу чергу морепродукти («темпора»). На вугіллі японці готують дуже рідко. Вони вважають, що вугілля має властивість вбирати запахи, а коли його розпалюють, він передає ці запахи продуктів. Тому японці з шашликом, приготованим на відкритому вогні, обов’язково їдять маринований імбир — він відбиває сторонні запахи.
Интересные факты о шашлыке (6 фото)

Маленькі шматочки маринованої баранини готують у багатьох країнах від Афганістану до Марокко. У франкомовній Північній Африці їх називають “brochettes”. Оскільки країни пустельні, на вугілля під шашлик йде саксаул і самшит. Такі вугілля дуже гарячі і “довгограючі” з ароматним димом.
Интересные факты о шашлыке (6 фото)

У корейської кухні є така страва – “орикогикуи” (шашлик з качки). Радимо Вам його приготувати. Качку зі спеціями, зеленню і цукровою пудрою можна смажити на вогні, так і спекти в духовій шафі. М’ясо не слід пересмажувати, так як зникає його смак.

Є такий замок в Угорщині – в місті Секешфехерварі. Одна-єдина людина – одночасно скульптор, архітектор і художник своїми руками за два десятки років вибудував цей Замок і заповнив його прекрасними статуями і картинами, присвяченими одній-єдиній цариці його серця своїй дружині. Кажуть, вона вміла, як ніхто, готувати розбійницьке спекотне, апетитне блюдо! Воно схоже на кавказький шашлик і теж готується на рожні, тільки нанизують на шпажку: житній хліб, м’ясо, копчений шпик (зрозуміло, з прянощами і вином!), і знову в тому ж порядку, закінчуючи шпажку хлібом. Розбійницьким жарким і зараз, кажуть, місцеві кулінари пригощають туристів, що відвідують Замок любові.
Интересные факты о шашлыке (6 фото)

Шашлик – єдине блюдо, заради якого можна зібратися за столом. Шашлик супроводжується тільки свіжими томатами, приготованими на вугіллі овочами, зеленню, сиром, приправами, зеленою цибулею і сухим вином. Ніщо не повинен перебивати смак шашлику, потрібно насолоджуватися їм і тільки їм, тому м’яса повинно бути багато, щоб кожен мав можливість отримати масу задоволення.

А вимочувати м’ясо можна в чому завгодно. Класичні народні способи — м’ясо в оцті або вини — не особливо хороші. Оцет, хоч і робить м’ясо більш м’яким, але вбиває його натуральний смак. Так само, втім, як і вино.

Кримські татари вважають за краще кисле молоко, а ще можна користуватися їдальнею газованою водою. Сьогодні зручно застосовувати для цих цілей майонез, кетчуп, пиво, всілякі соки — наприклад, гранатовий. А австралійці свій шашлик взагалі в міцному чаї замочують. Нанизувати шматочки потрібно щільно один до одного. І ось вугілля готові і ніжні рожеві шматочки рум’яняться на спеку.

Багато хто також вважають, що з яловичини може вийти відмінний шашлик. Але не слід забувати, що яловичина набагато жорсткіше, ніж свинина. Тому яловичину бажано попередньо вимочити в газованій воді. А рецепт приготування залишається той же. Шашлик повинен бути соковитим, ароматним і, головне, м’яким.