Цікаві факти про шиї

0
180

Серія цікавих фактів про людському організмі продовжується – сьогодні поговоримо про шиї. Шиї людського або тваринного. Які народи вважаються найбільш длинношейными, деякі корисні факти про остеохондрозі, факти з історії.

Длинношейные
Жінки бірманського племені падаунг відрізняються лебединою шиєю (в прямому сенсі слова). Справа в тому, що за традицією всі дівчатка, які вже досягли п’ятирічного віку, зобов’язані носити на шиї металеву спіраль, яка збільшується у міру дорослішання маляти. Своєрідне прикраса є показником статусного положення в племені, тобто, чим довше у дівчини шия, тим впливовішим і багатшим її сім’я.

Жінки страждають від болю в шиї частіше, ніж чоловіки
Цим фактом здивували вчені зі шведського університету. На їхню думку, біль у шийному відділі безпосередньо пов’язана зі стресами, яким жінки піддаються більше чоловіків. Проте вчені з Швеції також не виключають, що больові відчуття в шиї можуть бути викликані якимось захворюванням (наприклад, остеохондроз), можливо, навіть хронічним. У цій ситуації важливо виявити недугу на ранній стадії і почати лікування. У цьому як ніколи допоможуть компетентні джерела – http://sustavam.ru/ – на даному джерелі величезну кількість інформації про лікування остеохондрозу на ранніх стадіях, а також іншої інформації про суглобах.
Интересные факты о шее

Остерігайтеся засосів на шиї
Одночасно курйозна і серйозна ситуація сталася з 44-річною мешканкою Нової Зеландії. Жінку доставили в місцеву лікарню з паралізованою рукою. При обстеженні лікарі знайшли в неї на шиї дивне плямочка, виявилося звичайним засосом, який і став причиною малого інсульту. За словами лікарів, засос був поставлений поруч з сонною артерією і з-за нього утворився нещасливий, пізніше тромб, що відірвався.
Интересные факты о шее

Стійкий воротар
Цей випадок стався на футбольному полі під час матчу між англійськими командами в далекому 1956 році. До кінця гри залишалося 15 хвилин і Берт Траутманн – воротар «Манчестер Сіті» вже відчував смак перемоги на губах, але в цей самий момент нападник «Бірмінгема» дав, як кажуть, Берту по шиї коліном. Траутманн, пересилюючи біль, залишився стояти на воротах і допоміг відвоювати у команди супротивників фінальний кубок. Як з’ясувалося пізніше, мужній голкіпер догравав вирішальний матч з переломом в шиї.
Интересные факты о шее

У колібрі шия довша, ніж у жирафа
А ви знали, що у птахів кількість шийних хребців набагато більше, ніж у ссавців? Наприклад, у деяких видів колібрі шийний відділ складається з 14-15 хребців, у той час як у жирафа їх всього 7, а довжина шиї може досягати трьох метрів. Довгошиї тварина використовує цю особливість свого тіла в основному для того, щоб діставати самі соковиті листя з верхівок дерев. Однак не поспішайте заздрити жирафу, оскільки за цю унікальну можливість природа покарала його самим високим кров’яним тиском.
Интересные факты о шее