Цікаві факти про шторах і тканини

0
439

Крім усього іншого Швеція виділяється так званими “Відкритими вікнами” – в цій країні не прийнято закривати штори щільно, так як сусіди повинні точно знати, що ти живеш за розумними засобів і не прячишь мільйони під ліжком. Але цей “звичай” можна віднести, швидше за все, до виключення, адже більшість людей намагаються сховатися від усього світу, завішуючи шторами вікна. Ви, напевно, спостерігали за тим, як ваші друзі або знайомі, а можливо і ви самі, живучи на самому верхньому 30-му поверсі, недоступним для погляду людини, намагаєтеся сховатися від людства, навіть у тих кімнатах, де штори в принципі не потрібні. Як ви вже здогадалися, мова піде про найцікавіші факти про шторах, а швидше за все навіть про історію створення та становлення шторного справи.

За деякими відомостями в стародавні часи з виникненням племен і з початком будівництва перших жител стародавні люди тоді вже відділялися від усього світу перегородками, але реальних підтверджень цьому немає. Але на відміну від стародавнього світу в сучасному світі величезна кількість штор, різного кольору, матеріалу, пошиття. Так у Москві однією з найбільш популярних студій текстильного дизайну вважається Студія ARMANDI, в якій можна підібрати ідеальні японські, французькі, римські, австрійські штори, а який величезний вибір штор для кухні. Поглянути на цю красу можна, пройшовши за посиланням.

Але повернемося до історії, загальновідомо, що тканини стали широко використовувати як декоративний елемент для вікон і дверей ще в Стародавній Греції, Візантії, Єгипті. Так в епоху Відродження найбагатші і знатні люди прикрашали тканиною свої палаци, в цей час здобули популярність і нові тканини: шовк, оксамит, батист, мереживне полотно і ін. Почали використовувати малюнки тварин і красивих рослин, хоча раніше на шторах могли зобразити лише геометричні візерунки.

А ось вже в іншу епоху, коли в моді стало будувати архітектуру бароко – майстра (зараз дизайнери інтер’єру) стали поєднувати колір штор з оббивкою меблів. Потім настав період рококо, який славився своєю ліричністю, а значить і бархатичностью. Штори стали шити з китайським або турецькому стилю. Але час не стояв на місці на зміну маленьких віконець прийшли величезні вікна – це надихнуло на створення всіляких бантиків, рюшів.

І вже ближче до 18-го століття прийшла стриманість в стилі, свого роду симетричність, в цю епоху з’являються карнизи. Сьогодні кожна родина намагається бути індивідуальною і тому текстильні майстерні користуються величезним попитом. Адже від штор сьогодні залежить інтер’єр всієї квартири. Якщо раніше підбирали штори до меблів, то зараз все зовсім навпаки підбирають меблі до штор – і це не припущення, а справжнісінька правда, хто не згоден готовий вислухати вашу думку.