Цікаві факти про скрапбукінгу (7 фото)

0
149

У нашому сучасному настільки складному і, у теж час, цікавому і насиченому світі, багато хто з нас прагнуть до чогось простого, лаконічного, ординарному, одночасно красивому, а якщо це ще не зроблено своїми руками, з любов’ю – цього просто ціни немає. Саме це привернуло нас у такому напрямку, як скрапбукінг.

Збирання альбоми з вирізками і пам’ятними речами вперше згадується в 1598 році. У 1775 році в світ вийшла книга про історію Англії, автором якої став Джеймс Грейнджер. Книга залишилася б непоміченою, якби не один факт: її останні сторінки залишилися порожніми для заповнення читачами. Незабаром багато авторів стали вдаватися до таких хитрощів, тим самим натякаючи, що книга хоч і має конкретний тираж, але персоналізувати її може кожен. Крім того, трохи пізніше відомі книгодрукарі зайнялися тиражуванням щоденників та шкільних щоденників, які дуже полюбилися жіночої частини населення Європи. Тепер юні леді робили в своїх зошитах необхідні записи і позначки, не забуваючи при цьому і всіляко прикрашати їх.
Интересные факты о скрапбукинге (7 фото)

Свою сучасну форму скрапбукінг прийняв у XVII столітті. В 1826 році в Німеччині почали активно збирати вирізки з альбомів, оскільки стали друкуватися альбоми з зображеннями, гравюрами і літографіями. Сам термін «скрапбукінг» з’явився в 1830-х роках. Зараз скрапбукінг — це досить поширене хобі, так як фотоальбоми присвячуються різних подій: весілля і поїздці у відпустку, новонародженим та ювілярам і т.п. Матеріали для скрапбукінгу можна недорого придбати в цьому магазині – Скрап-лавка.

У XVIII столітті в Росії з’явилися рукописні альбоми, які оздоблювалися різноманітними елементами. Ця традиція прийшла із Західної Європи, в основному з Німеччини. В радянські часи традиція ведення пам’ятних альбомів не тільки не втратила своєї популярності, але і отримала відчутний поштовх за рахунок розповсюдження фотографії і фотоапаратів, а одним з найяскравіших прикладів подібного творчості з боку чоловічої частини населення були так звані дембельські альбоми. Але до самого підходу до збереження спогадів, іменованого скрапбукінгом, було ще далеко.
Интересные факты о скрапбукинге (7 фото)

У 70-80 х роках в СРСР було дуже модно прикрашати фотоальбоми з допомогою вирізок з журналів, газет та листівок. Все це — теж скрапбукінг. Зараз скрап часто називають будь-яку техніку роботи з папером.
Интересные факты о скрапбукинге (7 фото)

Президент США Томас Джефферсон – був одним з прихильників скрапбукінгу. Відомий його альбом «Про президентство».
Интересные факты о скрапбукинге (7 фото)

У книзі «The Scrapbook», опублікованій в 1825 році, були зібрані рекомендації щодо наповнення скрап-альбомів. А рік потому виходить ще одна книга, де висвітлюються особливості скрапбукінгу.
Интересные факты о скрапбукинге (7 фото)

З появою фотографії скрапбукінг став ще активніше розвиватися, з’явилися інструменти для скрапбукінгу. І перший альбом із зразками фотографій був випущений Жозефом Ньепсом в 1826 році.

А письменник Марк Твен у 1872 році зареєстрував патент на винахід «самостійно наповнюваного» альбому, з смужками клею на сторінках, де закріплювалися пам’ятні дрібниці.
Интересные факты о скрапбукинге (7 фото)

Сім’я Крістенсен, з Америки, у 1976 році продемонструвала на Всесвітньої конференції Записів 50 альбомів з історією своєї родини. Пізніше ними була написана книга «Ожили спогади про технології скрапбукінгу.
Интересные факты о скрапбукинге (7 фото)

В останні 10 років популярність скрапбукінгу у всьому світі зростає дуже активно. В Америці скрапбукінгом захоплюється кожен третій в сім’ї, оборот від виробництва товарів для скрапбукінгу в США в 2003 році превысел 1,4 млдр.$ у рік, а в 2005 році ця цифра збільшилася до 2,5 млдр.$ у рік.

У Росії цей напрям лише починає розвиватися, і ми постораемся докласти максимум зусиль для його популяризації і розвитку.