Цікаві факти про Словенії (12 фото)

0
315

Словенія — красиве європейська держава, популярний як серед туристів, так і серед іммігрантів, які шукають кращого життя. Перевершує всі інші країни Східної Європи за рівнем життя, Словенія — відмінний варіант для життя. У цій країні прекрасна природа, відмінна екологія, а індекс щастя населення та тривалість життя досить високі. Ось декілька цікавих фактів про цю країну.

Головною визначною пам’яткою Марибора є Будинок Старої Лози. Поруч з ним зростає найстаріша виноградна лоза на планеті. Її вік становить понад 400 років. Не так давно цей рекорд був занесений в книгу рекордів Гіннеса! Ця лоза раніше, дає близько 55 кілограм червоного винограду щорічно. Потім з нього виготовляють елітне і дуже дороге вино!
Интересные факты о Словении (12 фото)

У будь-яку точку країни дуже зручно добиратися поїздами, так як словенська залізнична мережа охоплює майже всю територію.

У Словенії був виявлений найдавніший музичний інструмент в світі – кістяна сопілка.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Словенія – єдина у світі держава, в назві якого є слово «любов»: Slovenia.

Природа Словенії дуже різноманітна. На півночі країни, в передгір’ях, буває прохолодно, а на півдні у цей час може панувати субтропічна спека. При всьому при цьому Словенія — держава дуже маленьке.

Державна мова — словенська, що віддалено нагадує старослов’янська. Дуже багато говорять по-англійськи, по-німецьки (в районі Альп) і по-італійськи (на узбережжі). Словенська мова вважається одним з найбільш архаїчних мов світу. Це єдиний офіційний мову ЄС і один з небагатьох в світі, в якому, поряд з множинним і єдиним числом, збереглося ще й подвійне число. У цьому мові також є найбільша кількість діалектів (48) в перерахунку на кількість носіїв мови.

На території Словенії знаходиться більше двохсот шістдесяти водоспадів.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Єдиний в країні національний парк Триглав — найстаріший у всій Європі.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Словенія межує з Австрією, Італією, Угорщиною і Хорватією.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Населення Словенії – 2 мільйона осіб. Столиця Словенії Любляна, і проживає в ній менше двохсот сімдесяти тисяч чоловік, тобто приблизно в п’ятдесят разів менше, ніж у Москві. Національна валюта Словенії — євро.

Дорожніх пробок в країні немає. Дорога на автомобілі з Любляни на море займе близько години.

Робочий день починається рано, в сім-вісім годин ранку, але і закінчується в три-чотири години дня.

На постійну резиденцію в Словенії можна претендувати після п’яти років легального проживання в країні. А ось комерційна нерухомість в Словенії може бути придбана або ж ви її можете доглянути через спеціальні джерела. Величезний вибір нерухомості, зручний зв’язок з оператором.

Хочете пожити в тюремній камері? Це не жарт. Будь-який каприз за ваші гроші. Ви зможете оплатити проживання в тюремній камері гуртожитку «Celica» у столиці Словенії – Любляні.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Найстаріший готель в Словенії знаходиться на острові Блед, і носить назву «Готель Гольф» (1937). У 1976 році цей готель став приймаючою стороною першого у світі турніру з Гольфу.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Найбільш відвідувана печера в Європі – Постойна Печера, знаходиться в Словенії. Вона володіє мережею в 20 кілометрів проходів, камер і печер.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Уродженка Словенії Бенка Пулко була занесена в книгу рекордів Гіннесса як жінка, яка подолала найбільшу відстань на мотоциклі. Вона здійснила навколосвітню подорож довжиною в 180 тисяч кілометрів за 2000 днів.
Интересные факты о Словении (12 фото)

Найвища в Європі промислова труба знаходиться у Трбовлье – 362 метрів. Вона була побудована в 1977 році на території теплоелектростанції.
Кінна ферма в Ліпіце знаменита тим, що з 1580 року на ній вирощують особливу благородну породу коней – липицианов. Ці коні поставляються королівських дворах Європи.
Интересные факты о Словении (12 фото)

У 2004 році словенська мандрівник Матэуш Ленарчич став першою у світі людиною, облетевшим земну кулю на надлегкому літаку (284 кг) без додаткової повітряної підтримки та другого пілота. У той же день він встановив світовий рекорд швидкості для надлегких літаків у категорії до 500 кілограм. А 20 квітня 2012 року він повернувся з другої одиночної подорожі і встановив нові рекорди.
Интересные факты о Словении (12 фото)