Цікаві факти про сріблі (6 фото)

0
491

Срібло – один з найдивовижніших металів. Він має масу варіантів використання у повсякденному житті – від ювелірних виробів, до оздоровлюючих приладів. Властивості срібла вивчені досить серйозно, і тому воно сьогодні так популярно в різних сферах нашого життя. Ми підібрали для Вас кілька цікавих фактів, прочитавши які, Ви зрозумієте, чому срібло так цінується у всьому світі…

В честь срібла названий і інший метал, який був відкритий пізніше, але вважається сьогодні не менш цінним – якщо перекладати дослівно з іспанської мови, то його заголовок може звучати, як “маленьке срібло” – а ми знаємо цей метал, як платину.
Интересные факты о серебре (6 фото)

Срібло завжди цінувалося за красу і блиск. Перші прикраси стали з’являтися в Єгипті, і Ви здивуєтеся, але це було аж 6000 років тому. Як і в ті часи у сучасному світі цінуються прикраси зі срібла, а купити срібні сережки або інші срібні прикраси можна і в онлайн-магазині.
Интересные факты о серебре (6 фото)

Срібло використовується у всьому світі, у багатьох світових мовах існують різні назви цього металу, але за змістом практично завжди вони означають слово “білий” або “світлий”.

Антибактеріальні властивості срібла відомі у всьому світі. Так і в нашій країні існує спосіб очищення води – срібною ложечкою в чашці. Але Ви здивуєтеся, що на міжнародній космічній станції вода у вживанні тільки та, що пройшла очищення сріблом, і ніяка інша.
Интересные факты о серебре (6 фото)

В Індії люди дуже сильно вірять в оздоровлюючі властивості срібла. І навіть вживають срібло в їжу. Наприклад, при оздобленні певних солодощів часто використовується тонка срібна фольга – барак. Вона не тільки їстівна, але і корисна, завдяки своїм антибактеріальним властивостям.
Интересные факты о серебре (6 фото)

Антибактеріальні властивості срібла тепер застосовуються і для очищення повітря. В Японії, наприклад, стали використовувати срібло у складі кондиціонерів, які очищають повітря, і з допомогою срібла роблять його абсолютно безпечним…
Интересные факты о серебре (6 фото)

Ми звикли думати, що срібло – це дорогоцінний метал і використовується тільки як прикрасу. Однак його фізичні властивості настільки дивовижні, що він використовується сьогодні і в техніці. Практично кожен електроприлад у Вашому домі містить срібло.

Деякі особливості використання срібла, мабуть, не зникнуть ніколи. Наприклад, незважаючи на те, що ми живемо в 21 столітті – в США досі домогосподарки використовують срібні долари проти окислення молока – кидають долар в молоко і воно довго залишається свіжим.

Властивості срібла, як антисептика відомі з найдавніших часів. Так, ще у Стародавньому Єгипті – 4500 років тому, під час бойових битв і походів солдати завжди мали з собою срібні пластини і накладали їх на місця поранень, що допомагало швидше впоратися з проблемою і уникнути зараження.

Срібло використовувалося і в іншому аспекті медицини – для лікування зубного болю. Наприклад, у Швейцарії пацієнт міг покласти в рот срібну монету – і біль поступово зникала.
Интересные факты о серебре (6 фото)

Всім відомо, що срібло поступово темніє. Однак не так давно вчені помітили, що від людського тіла срібло може потемніти або посвітліти… З одного боку, є думка, що це свідчить про захворювання нирок, з іншого, що це просто індивідуальні особливості людського тіла.

Вплив срібла на здоров’я людини також досить добре відомо. Але не всі знають, наскільки воно велике. Вчені проводили спеціальні дослідження, і з’ясували, що срібло здатне підвищити рівень гемоглобіну і зміцнити нервову систему людини, знімає головні болі та мігрені, заспокоює нервову систему і допомагає подолати стреси.