Цікаві факти про сталі (9 фото)

0
437

Сталь являє собою поєднання декількох елементів, таких як вуглець і залізо, також інших складових, завдяки яким залізо знаходить свою міцність. Складно уявити собі якісний інструмент або міцну конструкцію без використання сталі. Щоб дізнатися більше про це матеріалі, слід розглянути деякі нюанси.

Під впливом температур, стали відбувається зміна структури, а також купуються нові механічні властивості. Нержавіючий сплав (легований) у своєму складі має високий відсоток хрому 12-20%. Цей елемент сприяє захисту металу, від виникнення корозійних процесів. Саме цю особливість вдалося з’ясувати Гаррі Бреарлі, ще в 1913р, під час проведення експериментів.
Интересные факты о стали (9 фото)

Залізо називається сталлю лише в тому разі, якщо в його хімічному змісті, крім інших компонентів, що міститься від 45% і більше заліза.
Якщо в химсоставе заліза присутній вуглець, в процентному співвідношенні, то таке з’єднання вже буде мати назву – чавун.
Интересные факты о стали (9 фото)

Плавка металу відбувається при температурі 1450-1520 градусів за Цельсієм. Сталь ділиться на 3 ступені розкислення – кипляча, підлозі спокійна, спокійна.

Із сталі роблять одні з найміцніших вхідних дверей у світі. При чому в сучасному світі двері відрізняються як за розміром, так і малюнком на полотні. Один з ключових моментів в підборі сталевий двері – це гарантія його надійної установки, а цю гарантію можуть забезпечити тільки справжні професіонали своєї справи, такі як фахівці компанії “Сталеві двері”. Установка вхідних металевих дверей – це профіль компанії “Сталеві двері”.
Интересные факты о стали (9 фото)

Цікаві факти про Дамаської сталі. Перші записи про її виготовлення датовані 1300г. д. н. е. Вона славиться своєю бездоганною якістю. Свою назву отримала від міста Дамаск, де знаходився один з найбільших ринків клинків.
Интересные факты о стали (9 фото)

Незважаючи на свою поширеність, Дамаська сталь поступається сучасним видам металу, по стійкості до корозії. Популярність вона здобула завдяки письменникам 19 століття, прославляли у своїх творах клинки з цього матеріалу.
Интересные факты о стали (9 фото)
Поверхня Дамаського сплаву неоднорідна, що добре видно неозброєним оком – схожа з тигельным булатом (володіє пружністю і підвищеною ступенем твердості). Сталева площину цих двох металів має на собі характерний візерунок, який виникає під впливом методу холодного охолодження. Він проявляється по причині того, що при обробці утворюються великі карбіди.

На сьогоднішній день виробництво заліза виконується за технологією минулого століття. Це обумовлено тим, що метал, який почав випускатися після 1945р, фон виділяється радіації значно перевищував норму. У США, при розробці супутників, основне завдання яких проводити вимірювання радіації, використовується сталь, аналогічна тій, що була використана для будівництва експрес-лайнера «Кронпринц Вільгельм» (затонув у 1919р).
Интересные факты о стали (9 фото)

На монтаж символу Парижа – Ейфелеву вежу, знадобилося 7300т сталі. Цікаво те, що їй притаманна властивість під впливом різних температур, змінювати свою висоту, до 15см. Також, на зведення найбільшого висячого моста в світі Золоті Ворота, було витрачено 83 000т металу.
Интересные факты о стали (9 фото)

А не так давно, був побудований десантно-транспортний корабель-док “Нью-Йорк”, з уламків всесвітньо відомих веж близнюків, знищених при теракті 11 вересня 2001р.
Интересные факты о стали (9 фото)