Цікаві факти про таксі (16 фактів)

0
481

У XVIII ст. одним спритним французом був заснований заїжджий двір, на якому містилися кінні екіпажі. Вони носили назву «Фіакри» і є найпершими громадськими найманими екіпажами у світі.

В Австралії закон зобов’язує таксистів тримати в машині сніп сіна. В іншому випадку вони можуть втратити ліцензію. Цей закон був прийняти в давні часи за ініціативою захисників тварин. Вони вимагали від візників завжди мати під рукою сіно, щоб нагодувати голодну кінь. Закон так ніхто і не виправив, тому таксисти змушені неухильно його дотримуватися.

У США водій таксі знайшов на задньому сидінні сумку, в якій лежали діаманти на суму 350000$. Таксистові вдалося знайти власника цієї сумки. Їм був ювелір з міста Нью-Йорк. За свою чесність водій отримав від ювеліра браслет з діамантами, а також 10000$. За словами таксиста, для нього більше значення мали не гроші і коштовності, а слова подяки, які він почув від ювеліра.

Однієї з найцікавіших професій світу – це робота водієм таксі: ви знаходите нові знайомства, знайомитеся завжди з новими і цікавими людьми. Гідний заробіток. Вільний графік. А однією з самих надійних служб вважається – таксі 838 Одеси. Якщо вас зацікавила робота в Одесі водієм – просто треба заповнити анкету та надіслати форму через інтернет.

В Індії є таксист, який при їзді на своїй машині використовує тільки задню передачу. Щоб скористатися його послугами, клієнти заздалегідь займають чергу. Справа в тому, що важіль в машині заклинило на задній передачі, а водієві просто лінь його ремонтувати. Таксист вже встиг наїздити задом по країні 12000 км. Водій настільки вдосконалив свої навички, що розвиває швидкість близько 40 км/год, а також маневрує в пробках. Однак про реакцію дорожніх інспекторів на його дії нічого не відомо.

Найбільш дорогим таксі в світі є англійські кеби. Наступна сходинка належить Італії, яка славиться своїми темпераментними таксистами. На третьому місці за вартістю проїзду знаходиться Німеччина.

Китайське таксі є найдешевшим у світі. Якщо таксисту заплатити всього 10$, можна доїхати дуже далеко. Варто відзначити, що близько 30-40% таксистів в Китаї складають жінки.

Одного разу водій таксі в Барселоні з’явився в поліцію, щоб повернути тринадцять малюнків С. Дали, які були залишені в його машині. Їх вартість становила 130000$. Прохання про повернення творів мистецтва можна було почути на всіх місцевих радіостанціях. Всі малюнки завдяки цим зверненням повернулися до їх власнику.

Військам Німеччини восени 1914 року вдалося прорватися крізь оборону французів, після чого вони попрямували у бік Парижа. Щоб оперативно висунути резерв назустріч загарбникам, знадобився додатковий транспорт, якого було катастрофічно мало. Тоді французи прийняли рішення «мобілізувати» на фронт столичні таксі. Вже до ранку 1200 машин перекинули до річки Марна приблизно 6500 чоловік. Завдяки «марнским таксі» французи змогли захистити свою столицю. Після цього виникла приказка: «Гуси врятували Рим, а Париж був врятований таксомоторами».

У місті Мехіко розташувався найбільший таксопарк на планеті. Він складається з 60000 машин.

У Чилі можна зустріти дивовижні машини таксі. Вони вважаються самими незвичайними на планеті, оскільки це – корови. Точніше сказати, це машини, які розписали під корів. Їх пасажирське сидіння виглядає як вим’я, а сигнал замінений звуком мукання.

Основна відмінність таксі від іншого транспорту вперше з’явилося 60 років тому. Воно полягало в наявності шахової смужки на бортах, а також зеленого світлового сигналу, що означає, що таксі звільнилося.

В’єтнамське таксі також вважається досить незвичним, оскільки тут клієнтам пропонують доїхати до пункту призначення на живому слоні.

Одного разу в Афінах місцевий водій таксі повернув спортсмену з Голландії срібну олімпійську медаль, забуту ним в машині. Цей таксист був згодом нагороджений олімпійським комітетом за захист честі не тільки своєї професії, але і всієї держави.

Відомий випадок, коли мера Праги прийшла ідея особисто упевнитися в тому, що водії таксі обдирають празьких туристів. Він надів фальшиві вуса і зупинив таксі, представився туристом з Італії. Таксист запросив з мера за нетривалу поїздку ціну, яка в п’ять разів перевищувала стандартну плату. У результаті водієві довелося заплатити штраф у розмірі 33000 євро.

У США клієнти однієї з фірм таксі отримали можливість знаходити попутників, які мають ідентичні пункти відправлення і призначення. Ця послуга доступна на сайті фірми. Завдяки їй люди отримують можливість істотно заощадити свої кошти.

Найбільша оплата по лічильнику на сьогоднішній день становить 70000 фінських марок (приблизно 15000$). Така сума була сплачена двома мандрівниками, які проїхали на таксі відстань в 23 тис. км. Вони виїхали з фінського міста Нокіа і проїхалися по всій Скандинавії, після чого відправилися в Іспанію, і повернулися назад.