Цікаві факти про текстилі

0
516

Думка про те, що текстиль являє собою не більше, ніж матеріал для пошиття одягу, помилково. Він здатний акумулювати в собі масу цікавого, навіваючи на міркування. Особливо це характерно для тканин натурального походження, які особливості реалізуються в інтернет магазині Textiles, який реалізує величезний асортимент текстилю: покривала, рушники для кухні та ванної кімнати, халати різних популярних брендів, текстиль для дітей і багато багато іншого.

Історичні особливості
На Кавказі при дослідженні печер вченим вдалося виявити залишки лляної тканини, вік якої в результаті проведеної експертизи оцінили в 36 тисяч років. В Індії ще за 300 років до різдва Христового замість шибок на вікнах користувалися спеціальними тканинами. Можна припустити, що саме звідти беруть свій початок нинішні фіранки.

На місці міста Іваново в стародавні часи існувала станиця Іваново-Вознесенськ, яка славилася своїми текстильними виробами. Майстра в процесі фарбування тканин користувалися самими різноманітними рослинами, що дозволяло надавати матеріалу найрізноманітніші кольори. Відповідно і вартість подібних тканин була величезною. Наприклад, одержання кольору «пурпур» вимагало використання великої кількості молюсків, вывариваемых у воді. Одержуваний таким чином барвник відрізнявся не тільки яскравістю кольору, але і відмінною стійкістю до ультрафіолету, зберігаючи первісну яскравість навіть через роки використання. В якості цінного подарунка такі тканини підносилися королям і вищим особам.

У 19-му столітті з’явилися різновиди бавовни, відрізняються грою кольору, коли одночасно присутні відтінки зеленого, червоного, коричневого та інших квітів. Цікаво, що саме такі кольори є натуральними для виробленого з бавовни волокна.

Сучасні можливості
На сучасному етапі при виробництві тканин фахівці навчилися варіювати їх властивості залежно від потреб поточної ситуації. Натуральні матеріали завжди боялися сонця і частих прань, втрачаючи свій первісний колір. Нові технології дозволили подолати такі недоліки, забезпечити необхідну стійкість до зовнішнього впливу, стирання, вологи та інших негативних факторів впливу на текстиль.
В результаті сьогодні натуральна тканина за ступенем збереження яскравості кольору та експлуатаційної надійності здатна конкурувати з різними штучними матеріалами.