Цікаві факти про тонометрах

0
382

У 1905 році хімік Н.С. Коротков в Петербурзі зробив доповідь про вимірюванні АТ за допомогою рукава Ріва-Роччі. Цей принцип лежить в основі сучасних тонометрів. А в 1965 році доктор із США С. Лондон створив прилад для вимірювання артеріального тиску, в якому компресор нагнітав повітря в манжету, а замість стетоскопа був встановлений мікрофон. Через рік цей прилад був запатентований в США, Німеччині, Франції та Італії. Сьогодні майже в кожній сім’ї є Тонометр купити його може собі дозволити навіть пенсіонер.

Його, як і Інгалятор купити можна як у аптеці біля будинку, так і в інтернеті. Зараз будь-яку медичну техніку можна знайти в мережі. І вам навіть привезуть її додому. Тільки щоб прилад давав точні свідчення, потрібно придбати відповідну модель і правильно вимірювати артеріальний тиск.

Що потрібно знати?

Сучасні тонометри бувають:
механічні;
напівавтоматичні;
автоматичні.
Перші підходять для вимірювання тиску і молодим, і літнім людям. Вони мають доступну вартість. Але щоб дізнатися точні свідчення систолічного і діастолічного тиску, у людини, що проводить вимірювання, повинні бути гарні зір і слух. До того ж треба навчитися методиці.

Напівавтоматичні моделі зручні тим, що потрібно тільки нагнітати повітря з допомогою груші, а сам прилад видасть результати. Ці моделі трохи дорожче, зате зручні в застосуванні. Вони можуть показати не тільки рівень АТ, але і частоту серцевих скорочень.

Автоматичні тонометри – найзручніший, але і дорогий варіант. Щоб дізнатися тиск, потрібно лише натиснути на кнопку. Автомати можуть кріпитися на плече або зап’ясті. Останні підходять для спортсменів і людей до 45 років. Оскільки у населення старшого віку прилад не дасть точного результату.

Щоб виміряти тиск правильно, необхідно:
за півгодини до цього не палити і не пити кофеїновмісні напої;
15 хвилин відпочити – присісти або полежати;
не нервувати.
Не вимірюйте тиск, якщо займалися спортом, взяли гарячий душ або ванну, щільно поїли або сильно втомилися.

Щоб напівавтоматичний або автоматичний прилад давали вірні свідчення, стежте, щоб акумулятор був добре заряджений. Якщо прилад працює від батарейок, регулярно міняйте їх на нові.

Слідкуйте за своїм артеріальним тиском і при необхідності зверніться до кардіолога. Будьте здорові!