Цікаві факти про травленні (5 фото)

0
409

Травна система являє собою одну з найбільш важливих систем організму, з якою людина контактує найчастіше. З її допомогою ми отримуємо поживні речовини, а також усуваємо відходи життєдіяльності. Тому багатьом буде цікаво познайомиться з унікальними фактами про систему травлення.

В людському кишечнику міститься приблизно 1 кг бактерій. Кількість клітин, з яких складаються дані бактерій, істотно більше кількості клітин в організмі людини.
Интересные факты о пищеварении (5 фото)

Щорічно 270000 жителів США потрапляють до клініки з діагнозом рак ШКТ, який вражає шлунок, стравохід, прямий і товстий кишечник. Це цілком може стати причиною летального результату. Але щоб не допустити цього треба вчасно подбати про здоров’я свого кишечника. Для того щоб вчасно усунути дисбактеріоз і його симптоми, щоб відновити 500 видів власних корисних бактерій в кишечнику, щоб зберегти ефективність при впливі несприятливих факторів лікарі рекомендують використовувати Хілак форте з цим німецькою якістю.
Интересные факты о пищеварении (5 фото)

Морські водорості використовуються під час приготування суші, які так люблять японці. Їх кишечники містять унікальні мікроби, які виконують переробку вуглеводів в таких водоростях набагато краще, порівняно з людьми інших національностей.
Интересные факты о пищеварении (5 фото)

У минулому столітті в ряді держав у всіх дітей в обов’язковому порядку видаляли апендикс, щоб згодом уникнути апендициту. Не так давно вдалося з’ясувати, що апендикс не варто вважати рудиментом. Він є дуже важливим для функціонування імунної системи, представляючи собою притулок для корисних бактерій. Якщо після перенесених захворювань кишечник втрачає свою природну флору, то допомога варто чекати тільки з апендикса. Крім того, сучасна медицина навчилася відновлювати флору кишечника шляхом застосування лікарських препаратів, тому така властивість апендикса втратило свою колишню значимість.
Интересные факты о пищеварении (5 фото)

Якщо з’їсти що-небудь, то ця їжа не просто падає в шлунок за допомогою стравоходу. Це пов’язано з тим, що м’язи стравоходу мають властивість скорочуватися і розслаблятися. Подібні скорочення хвилеподібного типу – перистальтика, за допомогою якої їжа проштовхується в шлунок по каналу. Навіть якщо людина висить вниз головою і їсть, то їжа завдяки перистальтиці все одно опиняється в шлунку.

Діаметр тонкої кишки дорівнює приблизно 2,5 см, а довжина – 7м. Якщо використовувати дані параметри тонкого кишечника, то можна обчислити площу його поверхні. В результаті вийде 0,6 кв. метра. Проте в дійсності площа тонкого кишечника дорівнює 250 кв. метрів, що порівнянно з тенісним кортом.

Клітини, які розташовані на внутрішніх стінках шлунка, здатні щодня виділяти близько 2 л соляної кислоти, яка допомагає знищувати бактерії і перетравлювати їжу. При цьому соляну кислоту прийнято використовувати в хімічних засобах при усуненні з металевих предметів окалини та іржі. Стінки шлунка вкриває щільний шар слизу, необхідної для захисту від кислоти, однак слиз не в змозі нескінченно захищати шлунок, тому він оновлює шар пару раз в місяць.