Цікаві факти про тютюн

0
1380

Незважаючи на попередження Моз про шкоду куріння, армія шанувальників тютюну не зменшується. Для кого-то сигарета – спосіб заспокоїти розгулялися нерви; хто-то з допомогою дорогих сигарет або сигар підкреслює свій статус; підліткам здається, що з цигаркою в руці вони виглядають старше, а для кого-то куріння настільки міцно увійшло в звичку, що без сигарет і життя не уявляється. Як б то ні було в кожному конкретному випадку, очевидне одне – курили, курять і, швидше за все, будуть палити!

Сьогодні багато уваги приділяється здоровому способу життя, тому навіть курці зі стажем намагаються кинути палити. Багатьом охочим позбавитися від згубної звички допомогла книга Алена Карра «Легкий спосіб кинути палити»: психологічні практики, представлені в книзі, є потужним чинником для відмови від куріння. Саме тому багато хто зі складу курців переходять до складу парильників – людей, які воліли тютюновим сигарет – електронні сигарети, детальніше з цією інформацією ви зможете ознайомитися на http://vape-s.ru/, ну а палити або не палити – особиста справа кожного, але деякі факти про тютюн будуть цікавими навіть тим, хто цигарку в руках не тримав, та жодної затяжки в житті не зробив.

Виявляється…
1.До кінця 17 століття процес «вдихання диму» носив назву «сухе пияцтво». Лише наприкінці століття в побут увійшло назва «куріння».

2.Назва «нікотин» походить від імені посла Франції Жана Ніко (Jean Nicot), що привіз тютюн на Батьківщину з Португалії в середині 16 століття і представляє тютюн як панацею від безлічі захворювань.

3.Сьогодні тютюнові вироби (сигарети) є найбільш поширеним і затребуваним товаром у світі.

4.Тютюновий дим містить понад тисячу хімічних сполук, 50 з яких є канцерогенними. При цьому необов’язково самому бути завзятим курцем: пасивне куріння не менш небезпечне. Рак легенів можна «заробити», постійно присутнім в накуреному приміщенні.

5.Рекламують бренд Marlboro дві людини померли від раку легенів, з-за чого сигарети цієї марки прозвали «Вбивця ковбоїв».

6.У роки Другої Світової тютюн (махорка) був обов’язковою складовою пайка солдата.

7.Для жінок звичка «посмолить», крім раку легенів, чревата виникненням онкології шийки матки.

8.Деякі види сигарет містять амбру (утворюється в ШКТ китів), а більшість сортів – сечовину.

9.Англійський драматург епохи Відродження Бен Джонсон називав куріння Диявольським «пуканием».

10.З 1634 року куріння і продаж тютюну потрапляє під заборону, за пропозицією Патріарха Московського порушили табу піддавалися покаранню батогами.

11.Заборона на відкриту рекламу тютюнових виробів ЗМІ вперше введений у Великобританії.

12.Якщо говорити про кількість курців, то найбільше їх у Китаї. Але в пропорційному відношенні населення і курців перше місце належить Лівану.

13.Недопалок, зафіксований, як «останній» у громадському місці в Новій Зеландії, за яким пішов заборона на куріння в громадських місцях, «пішов» з аукціону за $5 300.

14.Починаючи з 2013 года, в Росії, як і в багатьох країнах, на упаковці сигарет, крім «Моз попереджає», стали наносити наочні зображення можливих наслідків куріння (передчасне старіння, онкологія та інше).

15.Більшість країн дотримується положення, що забороняє продаж тютюнових виробів особам молодше 18 років. Японія встановила кордон 20 років.

16.Не варто спокушатися позначкою на сигаретній пачці «lights» (легкі), насправді вони так само шкідливі.

17.Міська влада одного з міст штату Індіана (США) заборонили курити…. мавпам.

18.У перших голлівудських фільмах застосування тютюнового диму було покликане створити атмосферу таємничості.