Цікаві факти про валюту (10 фото)

0
491

Гроші – це основа економіки і не тільки кожної держави, а й світу в цілому. За весь час, від появи і протягом розвитку цих платіжних інструментів, накопичилася маса цікавих фактів. Як багато цікавого в тому, що ми використовуємо щодня!

Сучасна людина звик, що гроші бувають паперові та металеві. Однак з споконвіку до наших днів вони змінили свій зовнішній вигляд не один раз. Так в Бірмі роль грошей виконували плитковий чай і сіль, у Китаї це були шматки шовку, а в Мексиці – какао-боби. Довгий час у різних країнах монети і купюри замінювали тютюн, зерна кукурудзи та рису, сушена риба.
Интересные факты о валюте (10 фото)

Одним з цікавих фактів є використання шкіри в якості матеріалу для виготовлення грошей. Це було не так давно: на Алясці в Російсько-Американської компанії були зафіксовані шкіряні варіанти, випущені в 1816, 1826, 1834 роках.
Интересные факты о валюте (10 фото)

Але й на сьогоднішній день не скрізь гроші роблять з металу та паперу. В Австралії, Малайзії, Бразилії, Таїланду, Брунею, Нової Зеландії, Румунії, Західному Самоа і Папуа Нової Гвінеї в ходу полімерний пластик.
Интересные факты о валюте (10 фото)

Спочатку такі екземпляри були суто пам’ятними, до певних пам’ятним подіям. Наприклад, у 1988 так з’явилася банкнота на честь 200-річчя заснування в Австралії першої британської колонії. У 1999 вже Румунія виробила таку, номіналом 2000 лей, яку присвятили сонячному затемненню в тому ж році. На цій банкноті була зображена географічна карта країни з відміченими місцями, де затемнення було найбільш явним.
Интересные факты о валюте (10 фото)

Паперові банкноти «народилися» в Китаї, ще до нової ери. Вони використовувалися тільки в поховальній церемонії біля могили покійного гроші спалювали на розведеному багатті, вважаючи, що так вони потрапляють до небіжчика в загробний світ і полегшують там йому життя. У побуті паперові купюри поширилися набагато пізніше.
Интересные факты о валюте (10 фото)

На території Канади першими паперовими банкнотами служили гральні карти. Адміністрація північної території Нової Франції в 1685 році зіткнулася з нестачею монет для виплати платні службовцям і робітникам. Інтендант вийшов з цього положення за допомогою звичайних карт, нарізавши їх різними формами і підписавши грошові номінали на кожному шматочку. Після прибуття в Канаду кораблів зі Старого Світу, все обміняли ці «купюри» на справжні монети. Цим методом вирішення користувалися ще кілька разів на початку 18 століття. У США перші паперові гроші з’явилися в 1861 році. Приводом так само, як і в Канаді, стала нестача монет.
Интересные факты о валюте (10 фото)

Найпопулярнішою купюрою у всьому світі є банкнота номіналом у 500 євро. З-за цього довелося збільшувати випуск цього паперового примірника майже в два рази. Але євро – наймолодша валюта світу, виявляється, не найпоширеніша одиниця платіжного інструмента. Франк використовується як національна валюта 34 країн світу.
Интересные факты о валюте (10 фото)

Долар США також вважається унікальним. Його ім’я носить валюта 27 країн, не багатьом менше, ніж євро. Долар ще і самий консервативний, адже його дизайн не змінювався з початку минулого століття. Він також вважається переможцем номінації «найбільш одноманітна купюра», так як всі його купюри мають однаковий розмір і відрізняються тільки номіналом і портретом зображеного президента. Долар, до того ж, найбільш часто підробляють: або він погано захищений, або дуже цінується в кримінальних колах. Ще один дуже цікавий факт: у Сполучених Штатах на банкнотах заборонено використовувати портрети живих людей. Долар також має на зворотному боці цікаву символіку: там зображена 13-ступінчаста піраміда. Вона означає міць держави, її ступені – перші штати, а відсутність верхівки символізує прагнення працювати далі.
Интересные факты о валюте (10 фото)

Назви більшості грошових одиниць пов’язані з заходами ваги. Прикладом тому є фунт стерлінгів Британії: стерлінгом називалася срібна монета, 240 таких монет важили рівно один фунт. Аналогічне походження має валюта під назвою ліра: вона є також італійським еквівалентом фунта. У Середньовіччя Західна Європа користувалася маркою для вимірювання ваги срібла, яка була трохи легше фунта. Від неї і сталася дойчмарки. І нарешті, у Стародавній Русі гривня вимовлялася як «гривня кун» або «гривня срібла» і означала певну кількість монет, виконуючи ту ж функцію, як марка і фунт.

У Російській Федерації найдорожчими вважаються грошима золоті монети, що мають вагу 1 кг. Їх випускає Центральний Банк Росії два рази в рік. Номінал кожен монетки становить десять тисяч рублів.
Интересные факты о валюте (10 фото)

XXI століття почався з широкого поширення віртуальних грошей. З розвитком всесвітньої павутини їх стає з кожним днем все більше і більше. Віртуальна валюта потихеньку витісняє звичні нам паперові та металеві гроші. Крім того, існує ігрова валюта, така як голд Тери – це предмет, яким можна торгувати навіть поза грою. Це реально працюючий спосіб для не дуже терплячих гравців пропустити деякі кроки розвитку героя, досить просто купити золото TERA онлайн і обміняти його на різні предмети та інші привілеї всередині гри без важкого фарма. Tera Online Gold купити можна на сайті pwlvl.com/ru.