Цікаві факти про вхідних дверях (5 фото)

0
443

Необхідність захисту свого житла існує з незапам’ятних часів. Історично склалося так, що в залозі люди бачили щось таке тверде і міцне, ніж можна захиститися. За всю історію людства технології виготовлення дверних конструкцій, а також матеріали, з яких вони проводилися, багаторазово змінювалися. Мова піде ось про таких повсякденних вхідних металевих дверях, але як виявилося з величезною кількістю цікавих фактів і нестандартної історією.

Цікавий факт №1: у 2010 році в Цюріху (Швейцарія) археологи виявили вхідні двері, вік якої складає близько 5 тисяч років. Тим самим, ця знахідка є ровесницею британського Стоунхенджа. За словами вчених, дверна конструкція збереглася до наших днів завдяки тому, що в той час суворі кліматичні умови змушували людей будувати свої будинки навколо озер, а для цього потрібна міцна деревина.
Интересные факты о входных дверях (5 фото)

Цікавий факт №2: найстаріша дерев’яна двері, досі перебуває в експлуатації, знаходиться у Вестмінстерському абатстві (Великобританія). Достовірно встановлено, що вона зроблена з дуба, зрубаного в 11 столітті. Тим самим, приблизний вік дверної конструкції складає близько 10 століть.
Интересные факты о входных дверях (5 фото)

Цікавий факт №3: у всьому світі металеві вхідні двері поділяються на 13 класів безпеки. І якщо двері 6-7 класу безпеки зустрічаються повсюдно в банківських сховищах, то дверна профільна система 13 класу безпеки є тільки в Форт Нокс (США). Форт Нокс – це сховище золотих запасів США. Сталеве виріб, який надійно охороняє золотий запас Сполучених Штатів Америки, важить 22 тонни і має товщину 1 метр. Вона виготовлена з семи шарів сталі, а варили її по таємній технології.
Интересные факты о входных дверях (5 фото)

Цікавий факт №4:
найвища в світі двері розташована в цеху космічних кораблів у Флориді (США). Вона має висоту 140 метрів, а 45 хвилин – це приблизний час її закриття/відкриття.
Интересные факты о входных дверях (5 фото)

Цікавий факт №5: найважчою дверної системою по праву вважається металева конструкція, встановлена в лабораторії імені Лоуренса в Каліфорнії. Її вага становить близько 320 тонн, а товщина – майже 2.5 метра. І хоча здається, що при такій масі можливо тільки дистанційне відкриття/закриття, але завдяки особливим петлям дверним система відкривається вручну.

Цікавий факт №6: найбільш швидко закриваються дверні вироби встановлюють у лабораторіях, які займаються роботою з вибуховими речовинами. У разі виникнення небезпеки вони закриваються за 0.3 сек. Таку велику швидкість забезпечує стиснутий до 1000 атмосфер азот.