Цікаві факти про відеоспостереження

0
170

Придивіться – коли ви йдете по вулиці, заходьте в торговий центр або їдете по дорозі, то всюди можна помітити системи відеоспостереження. Вони допомагають затримувати злочинців, припиняти крадіжки, акти вандалізму, фіксувати правопорушення на проїжджій частині, і багато іншого.

Відеоспостереження стало частиною повсякденного життя – люди купують камеру, щоб доглянути за машиною на паркуванні, або за нянею, з якої залишили дитину. Монтаж систем відеоспостереження здійснюється в короткі терміни і цілком може бути виконаний власними силами. Технології розвиваються, і скоро встановити і налаштувати відеокамеру буде під силу навіть дитині. Однак так було не завжди. Мало хто знає, що розвитку відеоспостереження передувала довга історія. Ми зібрали для вас найцікавіші факти відеоспостереження.

Мало хто знає, що одним із перших прототипів системи відеоспостереження вважається фото-система, встановлена в 1913 році у в’язниці Холлоуей на півночі Лондона. Створили її з метою стеження за політичними в’язнями в жіночій в’язниці.

А ось саме відеоспостереження як таке, було розроблено лише в 1942 році в Німеччині. Першу в світі систему відеоспостереження вмонтували на випробувальному стенді спостережного майданчика, де запуску ракети V-2 — Vergeltungswaffe-2 (Фау-2) – перша в світі балістична ракета дальньої дії.

Систему вуличного відеоспостереження вперше випробували в 1956 році в місті Гамбург. Вона призначалася для моніторингу та коригування трафіку: стежачи за зображенням на моніторі, поліцейські перемикали сигнали світлофора. Через три роки, вже й в інших великих містах Західної Німеччини встановили подібні системи.

У 1960 році на знаменитій Трафальгарській площі в Лондоні була встановлена перша стаціонарна камера відеоспостереження, яка спостерігала за обстановкою в публічних місцях. Саме у Великобританії почало розвиватися цей напрямок.

Камери, що допомагають боротися зі злочинністю та правопорушеннями, встановлені були вперше в 1968 році в американському містечку Олиэн, розташованому в штаті Нью-Йорк. Зображення з них передавалося прямо в міське поліцейське напрямок.

Ось ще деякі цікаві факти – у Великобританії на кожні 11 осіб припадає одна камера. Масштаби розвитку та впровадження технології відеоспостереження говорять нам про те, що вже до 2020 року кожна людина в середньому 300 разів зображений різними камерами щодня. І ось останній факт: за оцінками експертів, 70% крадіжок можна запобігти, встановивши систему відеоспостереження, а зробити це можна, купивши камеру в спеціалізованому магазині, а краще навіть не виходячи з дому на сайті nnsbnn.ru