Цікаві факти про воду

0
642

Воду можна назвати найбільш дивним речовиною на нашій планеті. Вона не тільки покриває близько 70% всієї земної поверхні, але і на ? формує людський організм. Існує безліч таємниць, пов’язаних з водою, про яких більшість простих людей навіть не здогадуються.

1. Об’єм води в складі мантії землі в десять разів перевищує об’єм води, розташованої на поверхні планети.

2. На долю прісної води припадає лише 3% її об’єму на Землі, причому дві третини цього обсягу міститься в льодовиках.

3. Синюватий відтінок вод світового океану пояснюється заломлення і розсіюванням надходить сонячного світла.

4. Рівень відбиття світла водою залежить від її агрегатного стану. Якщо проста вода відбиває 5% променів, то сніг і лід відповідно 85% і 98% світла.

5. Температура льоду може серйозно відрізнятися. Наприклад, в альпійський лід самий теплий (близько 0 градусів), для порівняння в Антарктиці його температура близько -60 градусів.

6. В грамі снігу у вигляді падаючих сніжинок площа поверхні варьиреуется в межах 0,06–0,37 кв. метра.

7. Вода має значно більше станів, ніж прийнято виділяти. Є газоподібний стан, п’ять різновидів рідкого агрегатного стану, і відразу 14 різновидів твердого стану.

8. Визнана в науці формула води H2O є виключно теоретичною викладкою, на практиці у воді присутні різноманітні розчини солей і домішки, змінюють її хімічну формулу. Але все ж можна домогтися найчистішої води за допомогою фільтрів для води, а одним з лучшх представників є компанія “Перша вода” (http://pershavoda.com/), яка встановить фільтри для води з оптимальним співвідношенням ціни і якості.

9. У науці виділяється близько 1300 видів води. Залежно від походження вона буває грунтової або та, талій, а також отриманої з свіжого снігу. Найбільша частина градації припадає на склад включаються у воду речовин.

10. Океанська вода має середню температуру в 17,4 градуси. Для порівняння повітря над океаном (у поверхні) на 3 градуси тепліше.

11. Вчені підрахували, що запас поживних речовин, що зберігаються у світовому океані, становить урожай всій землі за 20 тисяч років. Наприклад, всього 1 кубічний сантиметр води має не тільки численними речовинами, але і 1,5 г білка.

12. Океани Землі виступають в якості природного обігрівача, нагріваючи повітря в нижніх атмосферних шарах.

13. Обсяг щорічних випарів вологи на землі досягає одного трильйона тонн.

14. Якщо уявити воду в склянці як набір молекул, то їх вийде близько 8 септиллионов. В такій цифрі 18 нулів.

15. На частку Тихого океану припадає 46% світових запасів води, в той час як Північний Льодовитий дає всього 3,7% обсягу.