Цікаві факти про волосся (3 фото)

0
365

Коли ми думаємо про своїх волоссі, наші думки можна назвати практичними. Адже ми думаємо, як краще їх вкласти, постригти або залишити довгими, як доглядати за волоссям, яким шампунем мити, як випрямити або навпаки, зробити більш кучерявими. А хто-небудь замислювався, скільки цікавого приховують у собі такі звичайні і незвичайні волосся? І таких фактів достатньо.

Волосся і психологія

Всіх завжди цікавило питання, чи правда, що у блондинок інтелект значно нижче, ніж у власниць темних або рудого волосся? Насправді це міф, і спростували його дослідження вчених зі США, які показали, що блондинки нітрохи не дурніші за брюнеток і шатенок.

Найчастіше рішення зробити коротку стрижку приймається тоді, коли хочеться щось поміняти в житті. Немов стрижка – це перший крок до чогось нового.

Волосся і історія

У будь-яку епоху жінки прагнули виглядати модно і волосся для цього використовували по повній програмі. Так у Стародавньому Римі модниці фарбували волосся світлого фарбою, а в Стародавньому Єгипті навпаки, прагнули до чорного кольору.
Интересные факты о волосах (3 фото)

Масла і пряні трави для догляду за волоссям вперше використали зовсім не сучасні дівчата, а стародавні індіанки. І початком цього вважається VII століття.

У середньовіччі була мода на високий лоб – ознака високого інтелекту. Щоб домогтися цього ефекту, волосся і чоловіки і жінки зачісували назад.

Волосся і статистика

Бідним блондинкам мабуть набридло доводити всьому світові свою інтелектуальну спроможність, адже їх кількість зменшується з кожним роком. Залишилося 14%, а 40%!

Найдовші волосся мають довжину понад 6 м. Та носить їх він наш сучасник чоловічої статі з В’єтнаму!
Интересные факты о волосах (3 фото)

Рудоволосих людей на землі всього 4%.

Випадає кожен десятий волосся.

У самого волохатого людини в світі тіло вкрите волоссям на 96%. Він живе в Китаї. Але і у звичайної середньостатистичної людини цей показник такий же, просто волоски на тілі світлі і короткі, тому не надто помітні.

Волосся і фізіологія

При митті голови всі ми бачимо, що випали волосся. Це породило міф про те, що мити голову часто шкідливо. Насправді в не залежності від цього в добу випадає від 60 до 100 волосинок.

Кератин – це натуральне речовина, вперше виділений французьким хіміком Шеврелем. В найбільших концентраціях він міститься в м’язовій тканині тварин і людини у формі креатину фосфату. Існує також кератин для волосся – це ефективний косметичний продукт, який має глибоко проникаючою дією, відновлює структуру волосся. Засіб розкриває кутикулу і наповнює волосся натуральним кератином. Ущільнює і живить кутикулу. Зволожує та розгладжує волосся, полегшуючи процес укладання. Рекомендований для всіх типів волосся.

Чим коротше волосся, тим швидше вони ростуть. Так, коротке волосся збільшуються на сантиметр на місяць, а довгі тільки на півсантиметра.

Чоловічий волосся вдвічі товщі жіночого.

Здорові волосся настільки міцні, що кожному з них стограмовий вага дарма.

Вміст вуглецю переважає у волоссі брюнетів.

Волосся входять в трійку чемпіонів по швидкості росту, поступаючись тільки нігтям.

Найважче перефарбувати не темні, а руде волосся з-за великої кількості різних пігментів.

Волосся переживають бум зростання у людей 16-24 років, особливо швидко вони ростуть уві сні.

Відомо, що на місці випавшого волосся виростає новий. Всього одна волосяна цибулина здатна породити до 30 волосся за все життя.

Не варто мити волосся водою, температура якої вище 35 градусів.

Волосся порівняно зі стінкою мильного міхура просто гігант, він товщі в 5000 разів!

Волосся можна розтягнути, збільшивши довжину на 20%.

Волосся добре вбирають вологу.

Води в складі волосся всього 3%, решту – білки.

У звичайного здорового людини на 1 кв. див. шкіри голови припадає 250-300 волосяних цибулин.

Волосся не припиняють зростання все життя. Якщо б вони не випадали, а люди їх не стригли, то в старості носили на голові шлейф довжиною 725 км!

Багато дітей народжуються з довгим волоссям. А з’являються вони у плода 4-5 місяців.