Цікаві факти про вуличних бра (8 фото)

0
311

Гарний ліхтар або вуличне бра, виконаний у вінтажному стилі, служить кращим прикрасою парадного входу будь-якої будівлі. Це два достоїнства, укладені в одному пристрої. Забезпечення доброї освітленості необхідного ділянки вулиці і неординарний елемент фасадного дизайну, володіє довгим терміном експлуатації. 5 січня 1731 року після видання Указу «Про зробленні для освітлення скляних ” ліхтарів» в Москві запалилися перші ліхтарі. Пропонуємо згадати найцікавіші моменти з історії вуличного освітлення.

1. Історія вуличних бра починається в далекому 15 столітті в Європі, через три століття таке освітлення практикувалося вже по всій Російській імперії. У той час вуличні бра представляли собою складну і ненадійну систему, так як таке поняття, як «електрика», було незнайоме людям. Джерелом світла служили свічки або масло, які не могли забезпечити необхідну безперервність світлового потоку. Вони гасли або від сильного пориву вітру, або просто повністю вичерпавши свій ресурс.

2. Перші вуличні ліхтарі в столиці працювали на олії, з-за чого нерідко страждали перехожі: краплі гарячого масла раз обпалювали трьох городян. Так тривало аж до 1862 року, коли масляні ліхтарі змінилися на гасові каганці.

3. Перший електричний ліхтар був встановлений у Росії в 1880 році; дебютні світильнику засвітилися у Петербурзі на Одеській вулиці. Навколо ліхтарів тут же зібралося чимало городян, які бажають побачити світ без вогню.

4. А самі перші вуличні світильники ще задовго до облагородження столиці з’явилися в тому ж Петербурзі завдяки Петру I. Саме він у 1706 році розпорядився повісити на фасадах розташованих поблизу Петропавлівської фортеці будинків ліхтарі. Проте регулярне вуличне освітлення було введено в Північній столиці лише в 1723 році, коли масляні ліхтарі вишикувалися уздовж Невського проспекту.
Интересные факты об уличных бра (8 фото)

5. Тепер звернемося до історії вуличного освітлення в інших країнах. Перші ліхтарі з’явилися в Японії аж у шестисотих роках: разом з буддизмом вони прибули в країну з Китаю. Правда, перші японські ліхтарі являли собою кам’яні курительницы для пахощів, якими була заставлена дорога до храму. Проте в чотирнадцятому столітті кам’яні світильники втратили своє релігійне значення і стали прикрашати сади і вулиці японських міст.
Интересные факты об уличных бра (8 фото)

6. У середині серпня в Японії відзначають буддійський свято «День мертвих», який також називають «День ліхтарів». Причина – красива церемонія Торо-Нагаши, яка влаштовується протягом кількох вечорів: японці запалюють спеціальні ліхтарі, встановлюють їх на плотах і пускають по воді, як би вказуючи душам померлих шлях в Царство тіней.
Интересные факты об уличных бра (8 фото)

7. У Берліні існує імпровізований музей вуличних світильників – ділянка парку «Tiergarten», на якому розташовано більше сотні найрізноманітніших старовинних ліхтарів, зібраних з усієї території Німеччини.
Интересные факты об уличных бра (8 фото)

8. У внутрішньому місті Вени знаходиться Шенлатернгассе або «провулок гарного ліхтаря». Гарний ліхтар тут, звичайно, є, правда не той, за якого вулиця в кінці вісімнадцятого століття отримала свою назву. Оригінал вже давно переселився в Міський музей Вени, а в провулку прописалася його точна копія.
Интересные факты об уличных бра (8 фото)

9. Квартали червоних ліхтарів сьогодні у всьому світі не потребують представлення і поясненні щодо того, за яким сортом товарів і послуг туди варто йти. Назва кварталів пішло від того, що жінок легкої поведінки колись зобов’язали підсвічувати вікна своїх будинків саме червоним світлом, щоб клієнти не переплутали їх оселі з будинком добропорядних громадянок. Подібні вулиці є в багатьох містах, найвідоміші знаходяться в Амстердамі, Парижі, Бангкоку і Брюсселі.
Интересные факты об уличных бра (8 фото)

10. У Таганрозі поруч з одним з вуличних ліхтарів розташувався пам’ятник одному з найвідоміших персонажів Чехова – людині у футлярі. Масивну скульптуру було вирішено встановити без постаменту, щоб герой зливався в потоком поспішають по своїх справах людей.
Интересные факты об уличных бра (8 фото)

Сьогодні вуличні бра не є чимось дивним, це звичний і незамінний атрибут повсякденного життя сучасного суспільства. Єдине що дійсно збереглося з тих часів так це харизматичний середньовічний романтизм.

Найбільш часто зустрічається представник вуличних бра – це світильник у формі ліхтаря. Це, як кажуть, класика жанру. Він універсальний, нейтральний, не вносить резонанс у дизайнерський задум і не акцентує на себе зайвої уваги. Зустріти таку нестаріючу класику можна біля входу в будь-яке публічне заклад, приватний котедж, біля пам’ятки архітектури або меморіальних дощок. Бра з бронзи також послужить прекрасним доповненням до екстер’єру стилізованого під старовину ресторану, будь-якого музею і бібліотеки. Як видно сфера застосування даних освітлювальних приладів дуже широка. Тому вони просто не могли не привернути увагу дизайнерів, завдяки чому російський споживчий ринок просто переповнений різними оригінальними моделями вуличних бра, які гідно зможе оцінити кожен любитель всього неординарного та екстравагантного.

Перед тим як купити вуличні бра, слід звернути увагу на їх якісні характеристики. Такі прилади повинні бути виготовлені з міцних матеріалів, що мають своєрідний «імунітет» до агресивних несприятливих факторів: вологості, вітру, опадів, різких перепадів температури, а також відповідати всім нормам безпеки, що пред’являються до електричних пристроїв.