Цікаві факти з світу юриспруденції (3 фото)

0
476

Як всі ми прекрасно знаємо – Юрист – це одна з найдавніших професій. Адже найперші юристи, а точніше адвокати, прокурори і навіть судді з’явилися ще в Стародавньому Римі. Згадується цікава рядок письменника-сатирика Ярослава Гашека про те, що юристи так гарно володіють мовою, що з легкістю можуть довести, що не собака вкусила людину, а навпаки. На цій ноті пропоную розглянути декілька цікавих юридичних факти:

Не можна не сказати про Стародавньому Римі, раз розмова почалася з того, саме тут з’явилися адвокати, які супроводжували обвинуваченого на засідання суду, але адвокати в ту пору не знали закону і тому просто красиво говорили, намагаючись переконати натовп в невинності людини, адже суддя в ту пору приймав рішення тільки прислухаючись до натовпу.

Цікаво проходив суд в середні століття в Європі – церковний суд розглядав позови до тварин, дуже часто обвинуваченими виступали, кози, вівці, корови і навіть комахи, такі як сарана. Останній вирок до тварині датується 1740 роком, де суд Франції приговори до повішення корову.
Интересные факты из мира юриспруденции (3 фото)

Бетті Булок з Каліфорнії вийшла в суд з позовом до тютюнового бренду “Phillip Morris”, сигарету якого вона курила протягом 47 років, в результаті чого утворився рак легенів. Суд, вислухавши доводи Бетті, присудив компанії “Phillip Morris” виплатити їй компенсацію за матеріальний збиток 750 000 доларів, за моральний – 100 000 доларів. І наклала штраф на компанію 28 млн. доларів. Але якщо б за юридичними послугами юридичним особам компанія Філіп Морріс звернулася своєчасно або ж отримала кваліфіковану юридичну консультацію в нашій ГорЮрСлужбе, то компанія однозначно зазнала б менші витрати;

Сьогодні кримінальна відповідальність неповнолітніх в Російській Федерації настає з 14-16 років, в залежності від тяжкості статті. Але в 1845 році, згідно з «Укладення про покарання карних і виправних», кримінальна відповідальність наставала з 7 років.

Мало хто знає, що Петро Ілліч Чайковський був за фахом юрист, він закінчив Імператорське училище правознавства, отримав чин титулярного радника і працював в Міністерстві юстиції, і при цьому писав свої музичні твори.
Интересные факты из мира юриспруденции (3 фото)

У США і Свазіленді відпустку по вагітності та пологах державою взагалі не гарантований, тобто у майбутніх мам немає гарантії в тому, що їх відпустку по догляду за дитиною буде сплачений.