Цікаві місця в білоруському Гродно (5 фото)

0
488

Гродно — місто в Білорусії, один з найстаріших на території СНД. Гродно має 10-вікову історію. Місто пройшов через безліч історичних періодів, які безпосередньо відобразилися на його зовнішньому вигляді. Серед пам’яток на території Гродно розташовані замок, кілька соборів і церков. Все це створює відчуття справжнього середньовіччя. Нижче наведено список найбільш значущих пам’яток Гродно, які потрібно подивитися в першу чергу.

1. Радянська вулиця в Гродно


Одна із самих старовинних і популярних пам’яток Гродно – Радянська вулиця. Розташований у центральній частині міста і має довжину 500 метрів. Свій початок вона бере від Радянської площі. На вулиці є безліч визначних пам’яток — старовинні споруди, адміністративні будівлі, а також культурні заклади. На Радянській вулиці Гродно виразно видно європейська архітектура. Деякі будівлі були зведені в 15 столітті. Тут же знаходиться найстаріша аптека Білорусії, відкрита в 1709 р. Вулиця неймовірно затишна і красива. Жодна поїздка в Гродно не повинна обходиться без прогулянки по Радянській.

2. Аптека-музей в Гродно
Интересные места в белорусском Гродно (5 фото)
Аптека-музей – цікава пам’ятка для відвідування в Гродно, знаходиться на Радянській вулиці. Вона була заснована у 1709 році і пережила безліч історичних подій. Аптека функціонувала навіть у часи воєн і катаклізмів. Не дивно, що сьогодні вона має статус аптеки-музею. В одній частині будівлі розташований музей, в іншій — діюча аптека. У музейній частині представлені найрізноманітніші примірники: старовинні ліки, аптечний посуд, медичні приладдя, книги та багато іншого.

3. Старий замок у Гродно
Интересные места в белорусском Гродно (5 фото)
Старий замок з містом пов’язує кам’яний арочний міст – найстаріший міст у Білорусі. Між замками спускається вниз до річки сходи, яка є одним із найромантичніших місць у місті. Її називають “Сходи любові”. Ця драбина чула тисячі зізнань у коханні, мільйони квітів були подаровані прекрасним дамам, при чому купити квіти в Гродно з доставкою дуже легко і просто і здивувати свою обраницю несподіваним сюрпризом. Молодята, за традицією, обов’язково приїжджають сюди. Наречений повинен пронести наречену на руках по сходах – у цьому разі шлюб буде міцним. Є й легенда, яка обіцяє тим, хто спуститься і підніметься по цій драбині 100 разів щастя в любові!

4. Борисоглібська церква
Интересные места в белорусском Гродно (5 фото)
Борисоглібська церква в Гродно — одна з небагатьох пам’яток, що збереглися в Білорусії з періоду Давньої Русі. Розташована ця церква на березі річки Неман, побудована в романському стилі. За багатовікову історію окремі частини церкви кілька разів обрушались, однак вона зберегла свій зовнішній вигляд до сьогоднішніх днів. Це справжня перлина давньоруського зодчества.

5. Парк Жилибера у Гродно
Интересные места в белорусском Гродно (5 фото)
Парк Жилибера був заснований в 1775 році французьким дослідником Жаном Жилибером. Протягом довгих років Парк Жилибера вважався одним із кращих ботанічних садів Європи. На жаль, до сьогоднішніх днів ботанічний сад не дожив. Не його місці сьогодні розташований затишний парк, що дозволяє добре відпочити і насолодитися природою. Ця пам’ятка знайома красивими алеями, альтанками, невеликими річками, ажурними містками і численними статуями.