Туристичні та кемпінгові намети

8-9-2021

Фото палатки Палатка Terra Incognita Zeta 4 (песочная, 4-местная) от Lodka5

Узагальнене поняття туристичні намети

Як це часто буває, під поняття туристичні намети часто узагальнено-спрощено потрапляють будь-які наметові, тентові і шатрові споруди. Це цілком зрозуміло: для тих, чий сенс життя складають екстремальний спорт, гірський, лісовий і велосипедний туризм, намети грають побутове значення для організації ночівлі. Проте, туристичний намет-це всього лише одна з різновидів спортивного спорядження, тому навчитеся відрізняти намети для туризму, альпінізму, пляжного відпочинку та інші похідні і спеціалізовані варіанти. Багато з нас, роблячи вибір в інтернет, оскільки тут вигідніше на намети ціна і більше вибір, стикаються з тим, що деякі постачальники поміщають намети туристичні та трекінгові в одну категорію, не роблячи між ними будь-якої відмінності. Проте, це два різнопланових типу наметового спорядження, хоча, є ряд природних умов, для яких не суть важливо – купити намет туристичний або трекінговий. Також хочемо вам порекомендувати туристичні та кемпінгові намети https://lodka5.com.ua/palatki/ в інтернет магазині Lodka5.

Основні споживачі наметового спорядження

Основні споживачі, кого цікавить покупка намету, – це:

  • альпіністи, скелелази, гірські туристи, полярники. Гірські намети для екстремальних погодних умов – це саме вітростійке обладнання з підвищеними вимогами до паропроникності, вологостійкості і теплоізоляції.
  • мисливці, рибалки, геологорозвідники, спелеологи – для таких активностей рекомендується рівнинна похідна намет, для зимових захоплень і промислу вона є найбільш вологостійкою моделлю для застосування в суворих зимових умовах середньої кліматичної смуги, а також тундри, тайги, болотистій місцевості.
  • велогонщики, учасники авторалі-основні споживачі легких, супер-компактних трекінгових моделей наметового спорядження.
  • шанувальники сімейного відпочинку в диких умовах. Скільки коштує намет для відпочинку, визначається її місткістю, формою, матеріалом каркаса і тентового покриття. Для сімейного відпочинку кращі ціни на намети в Україні на пляжні моделі – їх відрізняє спрощена конструкція і легкий швидкий монтаж за місцем використання. Для багатоденних вилазок на природу використовують кемпінгові (різновид рівнинної моделі) намети з тамбуром, декількома входами, кімнатами, москітними сітками, вікнами.
  • автомобілісти і далекобійники (для цієї категорії в sportik пропонуються спеціалізовані види спорядження-виберіть 2-місну дахову автомобільну модель tramp top over).
  • військові, МНС (купити великий намет для організації казарми, госпіталю, їдальні в польових умовах – подібні армійські шатрові і тентові конструкції реалізуються через відповідні державні відомства, тому інтернет продаж наметів в Україні для військових і МНС може бути тільки для списаного спорядження.).

Основні форми наметів

Розглядаючи фото туристичних наметів, інших їх різновидів, тентів і наметів, можна виділити наступні конструкції:

  • півсфера. Ідеальний вибір для умови застосування в суворому кліматі. Така геометрична форма якнайкраще витримує опору шквального вітру. Швидше за все, напівкругла модель буде мати не найбільшу місткість. Це може бути намет туристичний двомісна, максимум 4 місцева. Дуже часто в конструкції такої моделі є оснащення тамбуром, що дозволяє краще зберігати тепло всередині.
  • напів-бочка (напів-циліндр). Як і напівсферична форма, вітростійка, але додатковою перевагою є велика місткість. Сучасні великі туристичні намети мають, як правило, напівциліндричну форму.
  • шатрові або як їх називають ще тентові або двосхилі. Традиційний намет двосхилий – самий звичний для більшості вид спорядження, адже така форма була придумана дуже давно. Незважаючи на те, що за часом такі моделі довше збираються, вони як і раніше популярні, наприклад, оптимальним і маловитратним варіантом для короткочасного відпочинку в лісі може стати двосхилий безкаркасний намет для відпочинку.