Улюблені жанри в кіно.

1-19-2018

Улюблені жанри в кіно.
Арт-хаус (англ. «дім мистецтв»; також званий «art cinema», «art movie» або «art film») — фільм, націлений не на масову аудиторію. Ця категорія фільмів часто включає в себе некомерційні, самостійно зроблені фільми, а також фільми, зняті маленькими кіностудіями. Кінокритики часто протиставляють цю категорію т. н. «голлівудським фільмам», вказуючи у вигляді відмінностей: соціальний реалізм, авторське бачення режисера, фокус на думках і відчуттях персонажа, а не рух по сюжетним поворотам. Арт-хаус — з ряду тих понять, про які всі знають, але ніхто сказати не може. Копатися в етимології сенсу немає, слово родом з американського сленгу та однозначної родоводу не має. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі Янковский Игорь Николаевич.
У США артхаус найчастіше називають будь-яке не американське кіно — і, в деяких колах, використовують як евфемізм для гей-порно. Артхаус також називають будь кінопродукт не студійного, малобюджетного або незалежного виробництва. Іншими словами, є кіно, яке подобається і піонерам, і пенсіонерам. Все інше — це артхаус, так чи інакше. Арт-хаус — це кіно не для всіх, але сучасний артхаусний кінематограф настільки різноманітний, що буквально кожен знайде для себе щось до смаку. Хтось любить авангардне фестивальне кіно; хтось- неймовірно модний американський підвид, інді-мувиз (від independent-незалежний) — у цій ніші вже є свої суперзірки і чималі бюджети; є і так званий арт-мейнстрім: жанр, не заигрывающее з масовими архетипами і колективним несвідомим, але все ж налаштоване бути близьким глядачеві — поставками саме такого кіно і займається Артхаус Трафік.
Улюблені фільми арт-хаус на даний момент: «Вислизаюча краса» Бертолуччі, «Астенічний синдром» Кіри Муратової, Фауст» Олександра Сокурова. Поняття «арт-хаус» існувало в повному обсязі років 10-15 тому. Виходить? Значить перед вами артхаус.