Унікальні скульптури в морях і океанах (10 фото)

0
403

Неймовірні скульптури і статуї в підводному царстві

Ретельно і з любов’ю створені скульптури і красиві статуї раптом опинилися під водою. На відміну від своїх наземних побратимів, підводні скульптури тісно пов’язані з морською флорою і фауною, які тільки посилюють і підкреслюють задум автора. Пропонуємо скульптури стародавніх майстрів, чиї останки сьогодні археологи знаходять на морському дні, а також і твори сучасних художників, які свідомо помістили свої роботи під водою, щоб донести до публіки свою ідею.

Підводний музей скульптур, Канкун, Мексика
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)
Художник Джейсон Тейлор створив цю красиву і з глибоким змістом скульптуру, щоб привернути увагу людства до проблеми катастрофічної загибелі коралових рифів за останні десятиліття. В Підводний музей скульптур Канкуна знаходяться дві роботи Тейлора. Дайвери мають прекрасну можливість, крім милування природними красотами океану, відвідати підводний музей скульптур і подивитися, як поступово їх заселяють корали. Найцікавішими експонатами можна назвати композицію “Мовчазна еволюція”, скульптуру “Людина у вогні”, на якій ростуть червоні корали, і ‘ElColeccionistadeSuenos’ – реалістичне зображення людини з собакою, які охороняють колекцію пляшок з записками всередині, написаними на різних мовах світу, своєрідними посланнями майбутнім поколінням.

Статуї Геракліона і Каноба, Абукирский затока, Єгипет
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Колись дуже давно міста Геракліон і Каноб вважалися воротами до Єгипту і були пов’язані з видатними історичними особистостями давньої історії, приміром, з королем Спарти Меналаем, учасником Троянської війни. Руїни цих двох міст тепер лежать на морському дні, серед яких знаходиться велика кількість уламків скульптур і статуй, свідків колишньої слави. В основному це статуї фараонів, руїни храмів і будинків, які вони колись прикрашали. Археолог Френк Годдио в 1999 році, випадково виявивши ці уламки, довів факт існування Геракліона і Каноба.

Ісус Христос Абиссаля, Італія
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Ця оригінальна скульптура Ісуса Христа з бронзи заввишки 2,5 м була створена і опущена на морське дно в 1954 році. Із-за швидкої корозії статую піднімали на поверхню для реставрації, в результаті якої основні елементи були замінені на подібні без змін. У 2004 році вона була повернута на глибину 6 м. Статуя з піднятими руками асоціюється із загиблим дайвером, Даріо Гонзатти, який потонув у 1947 році.

Підводний статуя серед руїн палацу Клеопатри, Олександрія, Єгипет
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Затоплені 1 500 років тому руїни вважаються останками королівського палацу Клеопатри. Неймовірної краси палац добре зберігся і став однією з визначних пам’яток і цікавинкою туристичних маршрутів. Серед скульптур тут можна побачити тварин, включаючи львів, і древніх богів. Крім цього, на дні багато посуду, руїни стін, колон та інших об’єктів, що становлять науковий інтерес для археологів.

Підводний парк скульптур, Гренада
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Підводний парк скульптур був створений Джейсоном Тейлором. Скульптури є невід’ємною частиною акваторії Гренади, включаючи підводний флору і фауну. Основним об’єктом Підводного парку фахівці вважають композицію «Мінливості долі», що складається з групи скульптур у людський зріст, які тримаються за руки, стоячи в колі, символізуючи загиблих рабів, що перевозяться на човнах. Багато скульптури вже поросли коралами, включаючи жіночу фігуру ‘GraceReef’, що лежить на дні, і скульптуру “Зниклого кореспондента”, в руках у якого газета з колонкою новин 70-х років.

Римські скульптури Байї, Неаполітанська затока, Італія
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Кажуть, що бронзові і кам’яні скульптури римського курортного міста Байї були затоплені в результаті виверження вулкана. Затоплене місто Римської імперії був відомий своїми багатими мешканцями і відмінними умовами для оздоровлення та відпочинку знаті, яка загрузла в пороках і гріхах. У місті створювали велику кількість мармурових скульптур, копій бронзових скульптур, які збереглися під товщею води затоки. У 8 столітті н. е. мусульмани зруйнували місто, а в 1500 році місто постраждав від епідемії малярії.

Підводні скульптури, Балі
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

На дні океану біля островів Балі знаходиться група підводних скульптур, які стали частиною коралового рифу. Вони свідомо були опущені на дно, щоб допомогти колонії коралів розвиватися в регіоні. Крім того, їх присутність робить підводні прогулянки дайверів цікавими. Серед традиційних скульптур, тут можна зустріти такий об’єкт, як велосипед. Всі ці об’єкти сприяють розвитку коралового рифу, який катастрофічно страждає в результаті життєдіяльності людства.

Кам’яні скульптури Прибережного храму, Махабаліпурам, Індія
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Храмовий комплекс Махабалипурамы є об’єктом багатьох міфів і місцевих легенд, пов’язаних з сімома найкрасивішими і розкішними храмами. Сьогодні тільки цей храм уцілів, його розкішні пірси були зруйновані океаном і місцевими жителями. Цунамі 2004 року остаточно зруйнував храм. В результаті, кам’яні скульптури, усипальниці і рельєфи, які колись прикрашали храм, опинилися під водою. Археологи досі вірять у те, що Прибережний храм був одним із Семи Пагод, про яких йдеться в європейському фольклорі.

Парк гномів на дні озера Вастуотер, Озерний край, Великобританія
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Підводний парк гномів, можливо, самий дивний з представлених в огляді, був створений, щоб зробити прогулянки дайвером цікавими. У 1990-х роках, після того, як троє дайверів трагічно загинули, то гномів з дна озера прибрали. У 2005 році скульптури були повернуті на дно озера Вестуотера, найглибшого в Озерному краї, після чого парк обріс новими містичними історіями. Скульптури знаходяться на глибині 50 м. Подібний парк гномів є і в шотландському озері Лох-Файн.

Слон Сіамської затоки, Тайланд
Уникальные скульптуры в морях и океанах (10 фото)

Дайвери, які відвідують Пхукет, мають можливість побачити красиві статуї слонів, які знаходяться в північній частині Сіамської затоки. Штучний риф був встановлений на дні затоки для того, щоб могли розвиватися колонії коралів, а, значить, стати основою різноманітності флори і фауни підводного екосистеми. Крім неймовірно цікавих і своєрідних статуй слонів, на дні затоки є ворота храму і гігантські мушлі. Тут є і наводить страх гігантська кам’яна риба. Але основними пам’ятками, все ж, залишаються корали та морські мешканці, які зробили творіння людини своїм будинком.