Варто вводити шкільну форму чи ні?

0
893

Шкільна форма – це обов’язковий атрибут школяра у багатьох країнах. Тим більше що елітні школи вимагають від учнів обов’язкового носіння форми. В нашій країні немає єдиної шкільної форми з 1992 року, хоча багато навчальні заклади або вчителі наполягають на певному дрес-коді. Найчастіше це діловий стиль одягу – класичні спідниці, брюки, світлі блузи, сорочки, темні піджаки і жакети. Але половина батьків школярів не проти введення єдиної форми для учнів.

Де введена шкільна форма
Найвідомішою країною, де шкільна форма введена на державному рівні – це Японія. Їх сейлор-фуку відома у всьому світі, і вона введена в обіг ще в початку минулого століття. Сейфуку – це жіноча шкільна форма, яка включає в себе сукню або комплект (спідницю, блузу, жакет) з характерним коміром. Хлопчики при цьому носять гакуран – традиційні темні брюки та піджаки зі світлою сорочкою. В комплект форми входить також містка сумка, та гольфи для дівчаток. Кожна школа розробляє дизайн індивідуально, хоча вся вона і має загальні риси. Таку форму мають також учні південнокорейських шкіл.

Ще одна країна, де шкільна форма є нормою – це Англія. У цій країні кожна школа має свою форму, яка складається із штанів, сорочки, шорт, піджаки, краватки – для хлопчиків, і спідниці, блузи та жакети для дівчаток. Крім того, того, подібна форма введена і в колишніх колоніях Великобританії – Ірландії, Канаді, Австралії, Індії.

У США форма введена тільки в елітних приватних школах, хоча багато шкіл випускають футболки, толстовки і куртки з логотипом школи. Шкільна форма введена в Китаї, на Кубі, Сінгапурі та багатьох інших країнах.
Шкільна форма – аргументи за і проти

З приводу введення шкільної форми на державному рівні тривалий час ведуться дебати. Прихильники такого введення наводять низку незаперечних аргументів:

– Єдина шкільна форма дисциплінує учнів;
– Всі діти одягаються однаково, що стирає різницю між бідними і багатими;
– Форма прищеплює гордість за свій навчальний заклад;
– Єдина форма ретельно розробляється модельєрами і закрійникам, що робить її гігієнічною і комфортної;
– Вирішується проблема одягу для школи;
– При введенні форми на державному рівні і належному дотуванні вона буде доступна усім верствам населення.

Але при цьому противники єдиної форми стверджують, що єдина форма – це інструмент рівняння, що порушує права дітей на свободу самовираження.

Шкільна форма в Росії

Єдина шкільна форма існувала ще в Російській Імперії. В СРСР форма для всіх учнів також була єдиною – сукня з фартучком для дівчаток і штани і піджаком для хлопчиків. Відповідно до закону «Про освіту в Російській Федерації» з 1 вересня 2016 року вводиться єдина для всіх регіонів форма. І варто відзначити, що більше половини батьків позитивно сприймають це нововведення. А купити шкільну форму можна у магазині – Schoolstyle.ru – тут ви знайдете шкільну форму як для хлопчиків так і для дівчаток. ФОрма пошита з високоякісної тканини і буде носитися вашою дитиною два роки без проблем, а то й більше. На оптові покупки для класу діють постійні знижки.