Величезна стіна з вентиляторів, перетворює вуглекислий газ в синтетичне паливо (3 фото + відео)

0
579

Компанія Carbon Engineering, що базується в Калгарі, Канада, готується до запуску своєї першої дослідної установки, яка буде поглинати вуглекислий газ з атмосфери і перетворювати його в синтетичне паливо. Беручи до уваги, що вуглекислий газ, що виробляється автомобілями та іншими транспортними засобами, важко вловлювати одразу в місці його виробництва, як це робиться на деяких теплових електростанціях і промислових підприємствах, що такі установки зможуть значно поліпшити екологічну обстановку в районах з інтенсивним рухом легкового та вантажного автотранспорту.

“Поглинання вуглекислого газу безпосередньо з атмосфери дозволить нам впоратися з викидами цього газу з будь-яких джерел. А масштабованість нашої системи дозволить охопити весь діапазон потужностей, починаючи від невеликих установок, що виробляють ефект на локальному рівні, і закінчуючи приладами, здатними переробляти вуглекислий газ, що виробляється великим промисловим підприємством”, – пишуть представники компанії Carbon Engineering, – “наприклад, повномасштабна установка здатна поглинути вуглекислий газ, що виробляється одночасно 300 тисячами легкових автомобілів”.
Огромная стена из вентиляторов, превращающая углекислый газ в синтетическое топливо (3 фото + видео)

Система працює за рахунок інтенсивної продування повітря через рідину, яка поглинає вуглекислий газ і перетворить його в один з видів солей. Отримані солі можуть складуватися і потім використовуватися в якості вихідного матеріалу для виробництва синтетичного палива. Технологія прямого поглинання вуглекислого газу є не найефективнішим методом очищення атмосфери. Однак, установки, які використовують таку технологію, займають мало місця і масштабуються до будь-якого рівня.

В даний час компанія Carbon Engineering вже побудувала першу досвідчену установку в Канаді і готується вивести її на повну потужність вже в цьому році. А в проміжку між 2017 і 2018 буде побудована і введена в дію перша комерційна установка, яка буде виробляти близько 10 тисяч барелів (1 590 000 літрів) синтетичного палива в рік.
Огромная стена из вентиляторов, превращающая углекислый газ в синтетическое топливо (3 фото + видео)

“Ми повинні щось зробити з постійно піднімається рівнем вуглекислого газу в атмосфері нашої планети” – розповідає Девід Кіт (David Keith), президент компанії Carbon Engineering і професор Гарвардського університету, – “І крім очищення атмосфери ми пропонуємо новий метод отримання синтетичного палива, яке може приводити в дію транспортні засоби та джерела додаткової енергії”.