Вибираємо полотно

0
535

Правильно вибрати полотно – одне з найскладніших завдань для художника, який тільки починає свою діяльність. Від того наскільки він буде якісним і відповідним залежить результат кропіткої роботи. Вибір передбачає попереднє визначення майбутньої техніки нанесення, адже різноманітність вражає: від дрібнозернистого полотна до толстоволокнистого. Як не розгубитися і не наробити фатальних помилок, читайте в цій статті.

Матеріал
Одним з головних параметрів при виборі полотна є матеріал, з якого він виготовлений. Основа може бути натуральною і синтетичною:
1. Бавовна – найпоширеніший, користується великим попитом серед майстрів різного спрямування. Він є «слухняним», приємним та комфортним у роботі, дозволяє писати маслом в будь-якій техніці. Вперше бавовняні полотна почали використовувати в минулому столітті в Америці. Його вартість є найнижчою з натуральних матеріалів. За умови правильної натяжки писати на ньому дуже зручно. Серед мінусів можна відзначити схильність до механічних пошкоджень і накопичення вологи, внаслідок чого з часом він може провисати.

2. Льон – ідеальний вибір для тих, хто хоче повторити роботи старих майстрів, адже аж до 20 століття використовувався виключно цей матеріал. Він зарекомендував себе як найкращий, але і ціна на нього досить висока. Полотно дозволяє надовго зберегти яскравість фарб і естетичну привабливість картини. Його ще називають благородним, а вибирають справжні професіонали. На відміну від бавовни льон не піддається негативній дії вологи і не провисає з плином часу. Таке полотно не боїться механічних пошкоджень, а ось його вагу досить великий.

3. Синтетика – з’явився зовсім недавно під впливом нових часів. Сьогодні інноваційні технології дозволяють отримати штучний матеріал, який анітрохи не поступається натуральному, а в деяких моментах навіть перевершує. Синтетика не вбирає вологу і не гниє, а важить полотно менше всіх. Вартість матеріалу найнижча, але при правильному підборі кистей і фарб дозволяє отримати високоякісну картину. Складність полягає в тому, сто синтетичний полотно ще не пройшов перевірку часом, так і практики роботи з ним у художників замало.
Сьогодні досить часто можна зустріти різні комбінації матеріалів: бавовна-льон, бавовна-синтетика, льон-синтетика. Але як поведеться той чи інший полотно сказати важко, все залежить від пропорцій яких існує велика кількість.

Щільність
Так само різної може бути зернистість матеріалу. Сьогодні на ринку представлено три варіанти:
-дрібний;
-середня;
-велика.
Для її вибору слід орієнтуватися бажану техніку нанесення фарби.