Властивості лизину

4-30-2021

 

Лізин – аліфатична кислота, яка відіграє важливу роль у виробленні різних ферментів і гормонів, а також при формуванні кісток і м’язів. Лізин відноситься до незамінних амінокислот, тобто він не виробляється організмом, а надходить ззовні разом з їжею. Також хочемо вам порекомендувати https://megachem.com.ua/ua/l-lizin-70.html лізин для спортсменів. 

Лізин набув особливої популярності в 80-х роках хх століття завдяки своїй здатності боротися з вірусом простого герпесу. Крім цього ряд досліджень демонструють корисні властивості лізину для поліпшення спортивних результатів, підтримки імунної системи і секреції інсуліну. Також лізин знижує рівень тригліцеридів в сироватці крові, а в поєднанні з проліном і вітаміном с попереджає утворення ліпопротеїнів, що викликають закупорку артерій. Великі дози лізину покращують засвоєння кальцію.

При нестачі лізину у людини можуть розвиватися різні патологічні стани: анемія, набряки, лихоманка, депресія, стомлюваність, пухирі, втрата волосся, втрата концентрації уваги, втрата м’язової маси, виразка шлунка, проблеми з печінкою, імунодефіцитні стани.

Для профілактики всіх цих станів слід включити в свій раціон продукти, багаті лізином, або використовувати біологічно активні добавки, що містять лізин.

Добова потреба в лізині становить для немовлят (до 4 міс) – 103 мг/кг, для дітей до 2-х років – 64 мг / кг, для підлітків-60 мг/ кг, для дорослих – 12 мг/кг.

Добову норму лізину необхідно збільшити при безжировій дієті, людям, які дотримуються веганського або вегетаріанського типу харчування, при недостатньо різноманітному харчуванні, в літньому віці, спортсменам.

Лізин можна отримати з різних харчових продуктів, особливо багато його в продуктах, багатих білком. Так, в 100 г яєчного білка міститься 5,5 г лізину, в 100 г сиру пармезан або яловичини – 3,6 г лізину, в 100 г петрушки, грудки курки або індички, спіруліни – 3 г лізину.

Вживання достатньої кількості лізину з їжею не тільки допомагає підтримувати здоров’я, але і знизити ризик різних проблем.

Як згадувалося вище, було виявлено, що лізин ефективний при лікуванні герпесу, викликаного вірусом простого герпесу.

Оскільки лізин допомагає організму більш ефективно засвоювати кальцій, збільшується міцність кісток і знижується ризик виникнення остеопорозу.також лізин (у поєднанні з аргініном) може допомогти збільшити вироблення гормонів росту. Лізин може допомогти поліпшити здоров’я серця, підтримуючи виробництво карнітину, відповідального за зниження рівня ліпопротеїнів низької щільності. Лізин (спільно з вітаміном с і проліном) знижує ризик розвитку серцевих захворювань та інсульту. Достатній рівень лізину в організмі може допомогти поліпшити психічне здоров’я, перешкоджаючи згубному впливу стресу. Є відомості про ефективність лізину для зниження ризику ускладнень діабету 2 типу, згідно з якими лізин може впливати на структуру і функцію глікозильованого лізоциму.

При використанні біологічно активних добавок з лізином можуть виникати такі побічні ефекти, як діарея, нудота, біль у животі, дисфункція нирок.

Лізин добре засвоюється організмом в присутності вітамінів а, в1, с, а також заліза і біофлавоноїдів. Також варто відзначити, що максимально ефективний лізин в разі присутності організму достатньої кількості аргініну. Тому, для отримання максимальної користі, ваше харчування повинно містити в собі всі ці поживні речовини.